Stwórz swój własny escape room! Recenzja najnowszej serii od Alexandra.

Sobota. Obudził mnie dzisiaj cudowny widok. Pomijając (zbyt) wczesną godzinę (6.24) to kiedy otworzyłam oczy ujrzałam moje kochane dzieci zapatrzone w książki! Jak tylko wstali, przynieśli sobie do sypialni książki i po cichutku przeglądali. Piękny widok, naprawdę!

Dzisiaj postanowiłam przedstawić Wam nową super serię od Alexandra. Tym razem będziemy mieli okazję rozwiązywać zagadki, szukać tajnych kodów, ustawiać rzeczy w odpowiedniej kolejności. Chyba już wiecie co to za przygoda. Tak! Aleksander Toys stworzył escape roomy, które możemy urządzić we własnym domu!


Familijny Escape Room.

Escape roomy stały się ostatnio bardzo popularne. Cała zabawa polega na tym, że zamykają nas w pokoju i musimy z niego wyjść. Ale żeby to zrobić musimy rozwiązać różne zagadki. Czasami jest to znalezienie odpowiedniego kodu, innym razem ustawienie przedmiotów. A żeby było jeszcze ciekawiej zazwyczaj pokój, w którym jesteśmy zamknięci jest w jakimś określonym klimacie. Najczęściej można spotkać się z szpitalem psychiatrycznym lub XIX gabinetem, ale twórcy escape roomów prześcigają się w tworzeniu nowych koncepcji.

Chociaż escape roomy stały się bardzo popularne to ja jeszcze nie miałam okazji korzystać z tego typu rozrywki. Z pomocą przyszedł mi jednak Alexander, który stworzył super serię familijnych escape roomów.

Póki co (ale myślę, że to dopiero początek ;-)) mamy do dyspozycji trzy tytuły. Trudno mi powiedzieć, który podobał mi się najbardziej, ale jeśli miałabym wybierać ten, któruy sprawił mi najwięcej trudności (w pozytywnym znaczeniu) to śmiało mogę wskazać Skok na Bank. Wydaje mi się, że było tu najwięcej elementów, które trzeba było ze sobą połączyć aby to cała akcja mogła się udać i to było największą trudnością.






Nie oznacza to jednak, że przy pozostałych źle się bawiłam. uważam wręcz, że wszystkie są super i jest to ten typ seryjnych gier, które kupuje się w całości ;-).






Wielką gratką była dla mnie rozgrywka w Złodziei Dzieł Sztuki, ponieważ opracowanie fabuły i wszystkie detale sprawiły, że uwierzyłam, że to by się naprawdę mogło udać ;-).







Zgarnąć z półki?

Zdecydowanie. Jest to świetny pomysł na wszystkie "mamo, nudzi mi się" i "dziecko, wyłącz już ten komputer/telefon, pobaw się". Przy rozgrywce w familijny escape room po prostu każdy będzie zadowolony, zaangażowany i podekscytowany. Także jak najbardziej polecam!





Komentarze

 1. Na pewno sporo osób zachwyci się tymi propozycjami.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajnie, że escape roomy są dostępne też w wersji gry.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak na razie trzy tytuły to i tak całkiem spory wybór.

  OdpowiedzUsuń
 4. Miło można spędzić czas z taką propozycją gry.

  OdpowiedzUsuń
 5. Paulina Kwiatkowska27 czerwca 2022 14:14

  Dziękuję za polecenie tych propozycji. Jest się czym zainteresować.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl