Orient, nowa seria Shinobu Ohtaka.

 Czwartek. Jako, że dzisiaj jest czerwona kartka w kalendarzu i nie nie trzeba iść do pracy, postanowiłam... Posprzątać pokój dzieciaków. Ja chyba naprawdę nie potrafię odpoczywać i muszę coś robić. Nawet w czasie wolnym! To się chyba leczy, prawda 😉

Dzisiaj chciałabym przedstawić Wam nową serię od Shinobu Ohtaka. Tak, tak to ta od Magi: The labyrinth of magic. Na pewno jesteście ciekawi, co tym razem przygotował 😉.


Orient. Shinobu Ohtaka.

Orient - prawda jest po stronie wygranych. Tak w skrócie można opisać tę historię. Samurajowie, kiedyś uważani za obrońców ludzkości, obecnie zostali zdegradowani do roli rebeliantów chcących zaszkodzić miłościwie panującym demonom. Tak, światem rządzą demony. Wcale nie takie dobre jak wszyscy uważają.

Musashi i Kojirou Kanemaki nie dają się zwieść tym historiom i postanawiają na przekór wszystkiemu zostać samurajami. Kiedy nadąża się ku temu okazja... Niee, na pewno Wam więcej nie powiem 😉. To dopiero pierwszy tom, więc nie mogę zdradzić Wam wszystkich smaczków.


Plusy.

Uwielbiam Magi: The labyrinth of magic i chociaż narzekałam na zakończenie to zdecydowanie wszystkim polecam tę mangę. Dlatego nie mogłam się doczekać kolejnej serii spod pióra Shinobu Ohtaka

Ta historia naprawdę wciąga. Niby samurajowie walczący z demonami to nic nowego, ale już samurajowie przedstawieni jako zbrodniarze, walczący z demonami wbrew woli zwykłych ludzi... No to już całkiem inna bajka.

Zacznijmy od tego, że sama kreacja świata jest dobrze przemyślana. Autorka bardzo fajnie wprowadza nas w tą historię, stopniując zarówno informacje na temat przedstawionej rzeczywistości, jak i emocji związanej z rozwinięciem fabuły.

Bohaterowie też od razu wzbudzają naszą sympatię. Chcemy się dowiedzieć, czy tym chłopcom udało się spełnić marzenia. Chcemy poznać bliżej ich historię, bo już od pierwszych stron wydaje się po prostu interesująca.

Kolejną rzeczą na plus są odwołania do kultury i wierzeń wchodu. Samurajowie, bogowie-demony, sama koncepcja drużyny. No wszystko super!
Ale...

Nie mogło być inaczej ;-). Oczywistą rzeczą jest, że ta manga mnie zachwyciła i warto po nią sięgnąć, ale to nie znaczy, że nie mogę się czepiać ;-).

Jak już Wam wspominałam, bardzo podobała mi się pierwsza seria tej autorki - Magi: The labyrinth of magic. Jednak sięgając po coś nowego mam ochotę... zobaczyć coś nowego. Lubię styl rysowania Shinobu Ohtaka, ale to nie oznacza, że wszystko musi być do siebie bardzo podobne. W niektórych momentach miałam wrażenie, że nie bardzo wysiliła się rysując jakąś scenę, ponieważ była żywcem wyjęta z poprzedniej historii. 

Może to tylko moje wrażenie, może się czepiam, bo sama nie umiem tak rysować (i wymyślać takich historii), ale wydaje mi się, że wkradło się tu trochę lenistwa.


Zgarnąć z półki?

Tak! Zdecydowanie! Jest to kolejna emocjonująca i porywająca historia, którą warto poznać. Wątki zaczęte w pierwszym tomie dają nadzieję na całkiem długą i niesamowitą przygodę. Także jak najbardziej polecam.

Tytuł:              Orient
Autor:             Shiobu Ohtaka
Wydawnictwo: Waneko
Tłumaczenie:   Anna Wrzesiak 
Tomy:              1

Komentarze

 1. Oczywiście, że lenistwo się leczy. Jestem ciekawa tej serii.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytałam jeszcze nic z tej serii, więc mam co nadrabiać.

  OdpowiedzUsuń
 3. W kwestii porównania może wypada nieco słabiej, ale ja nie czytałam jeszcze żadnej mangi.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mangi stają się coraz bardziej popularne i to jest super.

  OdpowiedzUsuń
 5. Idealnie sprawdzi się w roli prezentu dla znajomych.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl