Strażnik domu Momochi 6-12. Waneko

 Mangowy czwartek, hura! Dzisiaj przygotowałam dla Was recenzje serii, która zajmuje szczególne miejsce w moim serduszku i do której sięgam z wielką przyjemnością. Zapraszam na recenzje strażnik domu Momochi.

O tej mandze mogliście już czytać na moim blogu. Jest to historia z gatunku shojo, czyli taka, która jest skierowana dla nastoletnich dziewczyn. Dominuje w niej tematyka miłosno-rozterkowa, bez elementów erotycznych. I powiem Wam, że chociaż już nie jestem nastolatką to kobiety chyba z takich historii nie wyrastają i od czasu do czasu skrycie lub nie, sięgają po nie z największą przyjemnością 😉.

Strażnik domu Momochi 6-12

Dużo się dzieje w tych tomach. Chociaż Aoi odrzucił uczucia Himari to ta nie ustaje poszukiwaniu sposobu zdjęcia z ukochanego klątwy Nue. Ci, którzy nie wiedzą o co chodzi zapraszam do poprzedniego wpisu >>TU<<

Jak Himari poradzi sobie z tym brzemieniem? Czy Aoi był z nią szczery odrzucając jej uczucia? I Dlaczego w Domu Momochi pojawiają się coraz silniejsze demony chcące zostać nowym Nue? Będzie się działo!
Powiem Wam, że dobrze czytało mi się tę mangę, chociaż brakowało mi w niej trochę dramatyzmu. Aoi jest za bardzo stonowany i te uczucia nie są takie ogniste, jak być powinny, ale poza tym nie mogę się do niczego przyczepić. 

Cała fabuła jest dobrze przemyślana i ma odpowiednie tempo. Dodatkowo tajemnice odkrywane są stopniowo fajnie budują napięcie i podsycają niepewność, co będzie dalej z ulubionymi bohaterami.

Podoba mi się też to, że ta manga przemyca bardzo ważne treści. Takie jak to, że miłość jest pełna poświęceń, wyrzeczeń i smutku. To nie tylko poczucie, że jest się kochanym, ale też ofiarowywanie siebie drugiej osobie. Zbyt filozoficznie ? Sięgnijcie sami i zobaczcie, jak jest pięknie ;-).

Zgarnąć z półki?

Nastolatki, miłość i demony ZAWSZE się sprawdzają, a jak do tego dochodzą różne przeciwności losu i zazdrośni rywale? To się musiało udać ;-).

Tytuł:              Strażnik domu Momochi
Autor:             Aya Shouoto
Wydawnictwo: Waneko
Tłumaczenie:   Magdalena Malinowska/Marta Kuszyńska
Tom:                6-12Komentarze

 1. Super, że w przypadku kolejnych tomów tej serii również jesteś zadowolona z tej lektury.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeszcze nie czytałam żadnej mangi i z przyjemnością to zmienię.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeśli chodzi o te wydania na pewno jest się czym zainteresować.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mangi są naprawdę świetne i pięknie wydane przez wydawnictwo.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jest to naprawdę świetna okazja do poznania nowych tytułów.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl