Toska z Lasku. Złodzieje, rycerze i minstrele. Recenzja komiksu.

 Wtorek. Pogoda jest tak kapryśna, że dzisiaj miałam prawdziwą zagwozdkę jak ubrać rano dzieci do przedszkola. Finalnie i tak ubrałam ich źle, ale takie są uroki macierzyństwa ;-).

Dzisiaj postanowiłam przedstawić pewien wyjątkowy komiks, który sprawia, że na bańce ochronnej dziecięcej naiwności mogą pojawić się pierwsze rysy...


Toska z Lasku. Złodzieje, rycerze i minstrele.

Patrząc na okładkę myślałam, że będzie to zmodyfikowana wersja Meridy Walecznej lub Robin Hooda, ale szybko okazało się, że nie powinno się oceniać książki po okładce, ponieważ zawartość może mocno nas zaskoczyć ;-).

Lucilla jest jedynaczką, która jest grzeczna i posłuszna rodzicom, a przy tym straaaaasznie się nudzi. Kiedy w końcu nadarza się jej okazja wymknięcia się z zamków, wykorzystuje ją bez wahania. Co się stanie po jej powrocie? Czy nowi przyjaciele pomogą Lucilli z nadchodzącymi problemami? I co wspólnego ma z tym Dante Alighieri? Tego wszystkiego możecie dowiedzieć się z najnowszego komiksu od Egmontu - Toska z lasu.


Bańka pęka.

Myślałam, ze ta historia będzie bardziej naiwna i dziecięca, w końcu to komiks dla dzieci, ale przemycono w nim nieco prawdziwych, życiowych treści. Takich jak to, że wojna to nie tylko bitwy i żołnierze. To też zwykli ludzie, którzy przez nią cierpią. 

Lucilla nie ma pojęcia o prawdziwym życiu. Nie wie jak to jest cierpieć głód, czy zimno. Jest księżniczką i jej zadaniem jest posłuszeństwo rodzicom w każdej kwestii. Kiedy jej świat zderza się z tym prawdziwym, bańka w której była wychowywana zaczyna powoli pękać. Zaczyna dostrzegać rzeczy takimi jakimi są naprawdę. Zaczyna dorastać.Zgarnąć z półki?

Tak, chociaż nie poleciłabym tego komiksu młodszym dzieciom. Dla nich świat przedstawiony w Tosce może okazać się zbyt brutalny. Natomiast już nieco starszym, jak najbardziej. Autorka stworzyła naprawdę ciekawą historię, która naprawdę wciąga.


Tytuł:                Złodzieje, rycerze i minstrele

Seria:                Toska z lasu

Autor                Teresa Radice

Ilustracje:         Stefano Turconi

Tłumacz:           Agata Cieślak

Wydawnictwo:  Egmont

Premiera:        18.05.2025
Komentarze

 1. Miałam okazję czytać tę książkę i bardzo mi się podobała.

  OdpowiedzUsuń
 2. Na pewno było miło spędzić czas z tą lekturą.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komiks jest warty poznania. Piękne wydanie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Już nie mogę doczekać się lektury jej kontynuacji.

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne wydanie i ciekawa treść zachęcają do sięgnięcia po ten tytuł.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl