Origami dla najmłodszych.

 Środa, uff, już połowa tygodnia, jakoś szybko mi mija. Mam nadzieję, że pogoda się utrzyma i weekend spędzimy na świeżym powietrzu. A Wy, jakie macie plany?

Dzisiaj chciałabym Wam przedstawić zabawę dla dzieci, która wymaga koncentracji, precyzji i cierpliwości. Brzmi trochę nudno? A jak Wam powiem, że efekty są zdumiewające i naprawdę jest się czym pochwalić? Zaciekawieni? Zapraszam na recenzje.


Origami dla najmłodszych.

Nie powiem, że tworzenie papierowych figur to moje ulubione zajęcie. Lubię podziwiać prace innych, ale sama jakoś nie mam cierpliwości. Myślałam, że moje dzieci odziedziczyły tę cechę po mnie 😉, ale okazuje się, że takie prace manualne bardzo im się podobają i chętnie je wykonują. Fajnie, że Alexander stworzył wersję tej zabawy dla nieco młodszych dzieci (6+), które absorbuje całą uwagę dziecka. A dodatkowo efekt jaki uzyskujemy dzięki zginaniu i odginaniu kartki jest naprawdę fajny.
Zgarnąć z półki?

Zabawa jest bardzo fajna, ale też trzeba wziąć pod uwagę predyspozycję swojego dziecka. Na pewno rozbrykany malec (ja wiem że 6+ to nie taki malec, ale wiecie jak to jest 😉) raczej nie zachwyci się taka forma spędzania czasu, ale jeśli wasze dziecko lubi się skupić i kreatywnie spędzić czas, takie origami jest na pewno dla Was.Komentarze

 1. Bardzo dziękuję za polecenie tej propozycji.

  OdpowiedzUsuń
 2. Origami to coś co bardzo lubię.

  OdpowiedzUsuń
 3. To idealna propozycja dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Na pewno jest się czym zachwycić.

  OdpowiedzUsuń
 5. Kiedyś bardzo lubiłem układać origami. Myślę, że mógłbym do tego powrócić i pokazać, jak to się robi moim dzieciom. Uważam, że byłoby to dla nich fajne ćwiczenie zdolności manualnych i sprawdzenie umiejętności motoryki małej. Do tego potrzeba wiele skupienia. Gdy za oknem jest nieciekawie i nie można się bawić na podwórku, to origami może być dobrym pomysłem na zajęcie dziecka w domu. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl