Niedzielny przegląd komiskow

 Niedziela. Uffff, po odpoczywałam. Co prawda sprawy i obowiązki bardzo się spiętrzyły, ale co tam, ogarnie się 😉.

Dzisiaj chciałabym przedstawić Wam kolejne super komiksy od Egmonta, które umiliły mi niedzielę i naładowały jakąś taką pozytywną energią na nadchodzący tydzień. Ciekawi? Zapraszam na recenzję :-).

Komiksy od Egmontu.


Supersi.

Miałam okazję już Wam przedstawić ten komiks. Trójka rodzeństwa z super mocami, pomagają chronić miasto przed wszelkimi niebezpieczeństwami. Czy dzięki temu ich życie jest łatwe i przyjemne? Byłoby, gdyby...

W tym komiksie przestawione są dwa bardzo ciekawe wątki. Z jednej strony mamy super rodzeństwo, które ratuje ludzi z opresji i ogólnie chroni miasto. Z drugiej strony mamy trójkę rodzeństwa, które musi radzić sobie bez rodziców. Niby każde dziecko marzy o takie wolności, dopóki nie pojawią się pierwsze problemy...

Jak poradzą sobie z olbrzymią presja i dorosłymi oczekiwaniami? Czy pogodzą ze sobą obowiązki super bohaterów i zwykłych uczniów? Na pewno warto siebie tym przekonać.

 • Tytuł:                  Bohaterowie

 • Seria/cykl:          Supersi

 • Scenarzysta:       Frédéric Maupomé

 • Ilustrator:          Dawid

 • Tłumacz:            Marek Puszczewicz

 • Data premiery:  25.01.2023

Kodi.

Czekałam na ten komiks. Już sama okładka sprawiła, że poczułam jakieś takie ciepło na sercu. Wiedziałam, że będzie uroczo i przejmująco. I tak właśnie było. Historia ani nie nowa, ani nie zaskakująca, ale za to totalnie urocza i pięknie narysowana! 

Pewnego dnia dziewczynka trafia w lesie na niedźwiedzia, którego łapa utknęła między konarami drzew. Zwierzę jest osłabione, więc Katia postanawia mu pomóc. Jak się pewnie domyślacie, szybko się ze sobą zaprzyjaźniają. Jednak pewnego dnia dziewczyna musi wracać do miasta, w którym na co dzień mieszka. Dla obojga będzie to bardzo ciężkie rozstanie. Tak ciężkie, że jedno z nich postanowi wyruszyć w podróż aby odnaleźć przyjaciela. Co z tego wyniknie? Wielka przygoda oczywiście!


 Wydaje mi się, że autor nie przewidział kolejnej części, ale jeśli wyjdzie coś jeszcze z pod pióra Jareda Culluma, na pewno z wielką przyjemnością to przeczytam. Także i Wam polecam!


 • Tytuł:                 Kodi

 • Scenarzysta:       Jared Cullum

 • Ilustrator:          Jared Cullum

 • Tłumacz:            Maciej Nowak-Keryer

 • Data premiery:  25.01.2023

Zgarnąć z półki?

Jakoś tak ostatnio się stało, że komiksy czytam w niedzielę. Bardzo miło spędzam z nimi czas i jest to taka wisienka na torcie po całym dniu wrażeń. Wam też polecam tę formę relaksu, zwłaszcza z takimi zacnymi tytułami :-)
Komentarze

 1. Na Kodi jestem bardzo chętna.

  OdpowiedzUsuń
 2. To na pewno świetne wydania.

  OdpowiedzUsuń
 3. Z przyjemnością skuszę się na oba komiksy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Oba komiksy zapowiadają się super.

  OdpowiedzUsuń
 5. Chętnie przeczytam oba wydania.

  OdpowiedzUsuń
 6. Moje dziecko uwielbia czytać komiksy. Niedawno miało urodziny i z tej okazji kupiłam mu duży zapas różnych opowieści. Oprócz tego wraz z mężem dokupiliśmy duży zestaw klocków lego, ponieważ oboje uważamy, że to ponadczasowa zabawka, którą uwielbiają wszystkie pokolenia.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl