Część, Michael! Kultowa manga powraca w ekskluzywnym wydaniu!

Mangowy czwartek! W tym tygodniu bardzo czekałam na ten dzień. Wszystko za sprawą wyjątkowej mangi, która chce Wam przedstawić. A zatem usiądźcie wygodnie, złapcie jakiegoś futrzaka i głaskajcie dopóki jego futro nie zacznie lśnić, po co? Bo na to zasługuje 😉.


Cześć Michael!

Dlaczego o tym piszę? Ponieważ dzisiaj chciałabym Wam przedstawić mangę, która opowiada o przygodach pewnego kota. Pomyślicie zapewne, że przecież to już było. Nic w tym specjalnego, ale... Czy poznaliście już Michaela?


Jakiś czas temu, na blogu miałam okazję opisać Wam mangę pt. Starszy Pan i kot. Opowieść o tym, jak samotny starszy mężczyzna przygarnia kota, który wnosi do jego życia sporo radości. Urocza historia, prawda?

A teraz poznajcie Michaela, kota który jest typowym przedstawicielem swojego gatunku. Potrzebuje on uwagi, pieszczot, dystansu, prokreacji, czystej kuwet i smaczków. Tylko tyle i aż tyle. A jak tego nie ma... No i tu zaczyna się cała historia.
Część, Michael! to nie jest nowa manga, jednak jej niesłabnąca popularności sprawiła, że doczekała się w naszym kraju reedycji.  Dziękuję bardzo Waneko! Nawet nie wiecie, jak się ucieszyłam na wieść, że Michael do nas powróci i to w tak eleganckiej formie!


Nie będę oczywiście zdradzać Wam tego, co spotkało Michaela i jego przyjaciół, ale... Zdradzę Wam tajemnice, że aby napisać tę historię potrzeba było wielu lat badań i obserwacji. Przykład? Jak dowiadujemy się z tej mangi, jeśli wystawimy do kota palec, zawsze go powącha. Sprawdziłam. To prawda! Nie wierzycie? Sami spróbujcie!

Na koniec jeszcze pewien mały smaczek i szczera aprobata do dystansu, jaki mają do siebie pracownicy Waneko. Ja wiedziałam, że to dobrze zorganizowana ekipa, ale żeby aż tak... ;-)


Zgarnąć z półki?

Zabawna, pełna humoru, urocza i niezwykle prawdziwa. Część Michael! to manga, która nie bez powodu weszła do kanonu gatunku. Jeśli jeszcze nie zapoznaliście się z tym kotem to właśnie nadszedł czas aby to nadrobić. Polecam !


Tytuł:               Cześć, Michael!
Autor:              Kobayashi Makoto
Wydawnictwo:  Waneko
Tłumaczenie:    Aleksandra Watanuki, Anna Wrzesiak
Premiera:         10.02.2023

Komentarze

 1. Z przyjemnością skuszę się na tę lekturę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tam gdzie koty, tam i ja.

  OdpowiedzUsuń
 3. Idealnie sprawdzi się w roli prezentu dla mojej siostry.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję za polecenie tej mangi.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bez wątpienia jest zachwycająca!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl