Od mitów do nauki. Jak przestaliśmy zgadywać i zaczęliśmy rozumieć. Harper Kids.

 Dzień dobry w poniedziałek, a w zasadzie już dobry wieczór, nawet zahaczając o dobranoc ;-), ale każda pora jest dobra żeby napisać o fajnych książkach. Prawda :-)?

Dzisiaj chciałabym Wam opowiedzieć o książce, która totalnie skradła moje serce i wertowałam ją i wertowałam, ciągle odnajdując nowe, ciekawe informacje. Ciekawi, co mnie tak wciągnęło? Zapraszam na recenzję.


Od mitów do nauki. Jak przestaliśmy zgadywać i zaczęliśmy rozumieć. Akademia Mądrego Dziecka. Harper Kids.

Wspominałam o tym już wiele razy - uwielbiam mitologię. Zaczytuję się w niej w największą przyjemnością. A kiedy mam okazję dorwać coś w tej tematyce dla dzieci... no to już pełnia szczęścia, bo mogę moje latorośle zarażać tą nieskończoną miłością do mitów. A jest czym, ponieważ mity to podstawa naszej wiedzy o świecie!

No dobra, może droga od mitów do nauki nie jest aż taka prosta i krótka, ale od czegoś trzeba zacząć, a ta książka jest do tego idealna. Dawno temu ludzie tłumaczyli sobie wszystko wolą bogów, dopiero później przyszła nauka ze swoimi tezami.Mnie kuli już A'Tuinem na stronie tytułowej (czyli wielkim żółwiem często występującym w twórczości T. Pratchetta), ale potem było już tylko lepiej! Dobrze napisana, bogato ilustrowana i przystępna, sprawia, że nie można się od niej oderwać. Serio, ja nawet teraz mam ją pod ręką ;-).

Zgarnąć z półki?

Nie będę obiektywna, ponieważ uwielbiam mitologię i ta książka to dla mnie totalna rewelacja. Wiem jednak, że są osoby, które nie przepadają za tą tematyką i ciężko je przekonać do takich bajek, ale... pamiętajcie, że dzieciom też się opowiada bajki żeby lepiej poznały świat ;-).


Tytuł:              Od mitów do nauki. Jak przestaliśmy zgadywać i zaczęliśmy rozumieć.

Seria:              Akademia Mądrego Dziecka

Ilustracje:        Ma Rambaldi

Tłumaczenie:    Kazimierz Pytko

Wydawnictwo:  Harperkids Polska

Premiera:         22.02.2023


Komentarze

 1. Ta książka jest ciekawa pod względem poruszanej treści.

  OdpowiedzUsuń
 2. Podoba mi się jej układ stron.

  OdpowiedzUsuń
 3. To naprawdę bardzo różnorodna lektura.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie sposób przejść obojętnie obok tego wydania.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuję za polecenie tego tytułu.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl