Starszy pan i kot recenzja mangi

Mangowy czwartek. Powiem Wam, że czekałam na niego odkąd przeczytałam te mangę i choć miałam do niej mieszane uczucia to ta historia okazała się niezwykła i poruszająca.Starszy pan i kot.


Pan Fuyuki Kanda jest cenionym pianista. Jednak po śmierci żony zakończył swoją karierę i został nauczycielem w szkole muzycznej. Niezwykle szykowny, elegancki i uprzejmy. Jednak stroni od ludzi i wolny czas woli spędzać samotnie. Pewnego dnia pod wpływem impulsu postanawia kupić kota (o którym marzyła jego żona) i od tego momentu jego życie całkowicie się zmienia.

Powiecie, nic ciekawego. Starszy pan i kot? Co w tym niezwykłego? Otóż. Czasami nie są potrzebne spektakularne akcje, czy intensywne emocje. Czasami wystarczy Starszy pan i kot 😉.
Ta manga to słodko-gorzka historia o tym jak radzić sobie z samotnością i tęsknota. Przyjaciel pana Kandy słusznie zauważa, że tam gdzie nie pomoże ktoś bliski, poradzi sobie zwierzak. Udowodniono naukowo, że zwierzęta uspokajają. W tej mandze bardzo dobrze ukazano, jak człowiek, który przez śmierć ukochanej, wycofuje się z wszelkich kontaktów międzyludzkich, wraca do społeczeństwa. Bardzo podobał mi się motyw, w którym osoby z najbliższego otoczenia pana Kandy pomagają mu w szukaniu Fukumaru.Fukumaru.


A skoro jesteśmy już przy Fukumaru, czyli tytułowym kocie...

Kotowatość w czystej postaci. Puchaty, przytulaśny, kapryśny i kochany. Już samego jego przygody są tak zabawne i urocze, że czyta się te mangę z czystą przyjemnością. 


Wydaje mi się, że ta manga jest kierowana do nieco młodszych czytelników, ponieważ niektóre wątki są naiwne, np.  to, że nie ma zwierząt bezdomnych, tylko zagubione lub to że zwierzęta czują coś takiego jak więź rodzinna. Nie ma jednak co się czepiać. To tylko nadaje tej historii pewien utopijny, uroczy wydźwięk.

Zgarnąć z półki?


Jak już Wam wspominałam,  miałam mieszane uczucia siadając do tej mangi, ale już po paru pierwszych stronach totalnie zakochałam się w Fukumaru. Dlatego z niecierpliwością czekam na kolejne tomy :-).

Tytuł:              Starszy pan i kot
Autor:             Umi Sakurai
Wydawnictwo: Waneko
Tłumaczenie:   Anna Wrzesiak
Tomy:              1-5
Komentarze

 1. Jeszcze nie miałam okazji zapoznać się z tą mangą.

  OdpowiedzUsuń
 2. Na pewno jest się czym zachwycić i co nadrabiać w najbliższym czasie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Paulina Kwiatkowska8 lipca 2022 13:58

  Polecę ją znajomej, może jeszcze jej nie zna.

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę, że w przyszłości mogłabym dać jej szansę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Muszę sprawdzić czy jest dostępna w bibliotece.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl