Lulu i Nelson. Kierunek Afryka - dzieci w dorosłym swiecie

 Piątek. Ufff. Ten tydzień dał mi się we znaki. Teraz mam zamiar wylegiwać się ile tylko się tak, czyli tak max do 7.30 😉. A Wy jakie macie plany nr weekend?

Dzisiaj chciałabym przedstawić Wam komiks, który zaskoczył mnie swoją dojrzałością i odwagą. Zaciekawieni? Zapraszam na recenzje Lulu i Nelsona.


Lulu i Nelson. Kierunek Afryka.

Lulu całe dotychczasowe życie wychowywała się w cyrku. Jej rodzice byli treserami lwów i dziewczynka bardzo chce iść w ich ślady. Tragiczne wydarzenia sprawiają jednak, że jej historia potoczy się zupełnie inaczej. Lulu wyrusza do RPA, gdzie czekaj ja brutalne zderzenie z rzeczywistością.

W latach 60 ubiegłego wieku w RPA było bardzo niebezpiecznie. Segregacja rasowa, niezadowoleni społeczne i wszechobecna bieda, sprawiły że ludzie wyszli na ulice i zaczęli protestować. A władza jak zwykle w takiej sytuacji postanowiła kategorycznie i brutalnie zakończyć. Ludzie po prostu ginęli na ulicach albo w więzieniach. 


I właśnie tam dociera Lulu. Wychowywana w cyrku, z daleka od takich spraw. Jej wizja świata zupełnie nie pasuje do miejsca, w którym się znalazła. Czy zdoła przystosować się do takiej rzeczywistości? Jakie lekcje szykuje dla niej życie?

Powiem Wam, że byłam pod wrażeniem tego, jak w tle głównej historii można przemycić prawdziwy świat. Lulu nigdy nie musiała dostrzegać tego, co dzieje się dookoła. Była zapatrzona w rodziców i lwy. Tyle wystarczało jej do szczęścia. Kiedy trafiła do RPA jej obraz się rozszerzył i zobaczyła rzeczy, które wcześniej niewidoczne.

Zgarnąć z półki?

Lulu i Thomson to niezwykła historia. Mocna i delikatna zarazem. Już od pierwszych stron nie mogłam się od niej oderwać. Z niecierpliwością czekam na kolejne tomy.


Tytuł:                Kierunek Afryka

Seria:                Lulu i Nelson

Scenarzysta:    Charlotte GirardJean-Marie Omont

Ilustracje:        Aurélie Neyret

Tłumaczenie:    Maria Mosiewicz

Wydawnictwo:  Egmont

Premiera:         15.06.2022Komentarze

 1. Ja też nie mogłam oderwać się od tej lektury!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komiks też już znam i czekam na kolejny tom.

  OdpowiedzUsuń
 3. Również bardzo polecam nadrobić zaległości i poznać ten tytuł. Jest się czym zachwycić.

  OdpowiedzUsuń
 4. Recenzje Kiti8 lipca 2022 14:02

  Bardzo lubię takie propozycje. Jestem niezwykle ciekawa dalszej historii.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bez dwóch zdań to idealna pozycja dla miłośników takich komiksów.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl