Sami. Klan rekina. Recenzja komiksu.

 Piątek. Uff. Kolejny tydzień za nami. Nie był to jakiś szczególny czas, ale też nie mam na co narzekać. Teraz czas wypocząć. W planach mam zakopanie się w książkach... A co do reszty, jeszcze nie wiem dokładnie, na pewno coś wymyślę. A jak tam Wasze plany?

Dzisiaj chciałabym przedstawić Wam komiks, który zasiał lekki niepokój w moim umyśle. Zaciekawiłam Was, zapraszam do recenzji.


Sami. Klan rekina.

O Samych już pisałam na blogu, ale warto pokrótce przypomnieć tę historię. Pewnego dnia grupa dzieciaków budzi się w opustoszałym świecie. Nie ma dorosłych, nie ma przyjaciół, zostali tylko oni, grupa przypadkowo ocalałych. Jak to zwykle bywa, postanawiają poszukać innych. Ale czy im się to uda. Ich umiejętności surwiwalowe raczej nie zwiastują powodzenia tej misji, ale nikt nie powiedział, że to niemożliwe..

W tym tomie główni bohaterowie dotrą do osady Klanu rekina, w której zebrała się całkiem spora grupa ocalałych dzieciaków. Przewodzi im Soul. Despotyczny, nieprzewidywalny i bezwzględny chłopak, który ma kompleks na punkcie siły i władzy. Czy bohaterom uda się dopasować do nowej grupy? A może dokonują rewolucji w Klanie rekina? Na pewno będzie bardzo emocjonująco.
Niepokój.

Mam dość małe dzieci i wydaje mi się, że nie muszą rozumieć wszystkiego. Niektóre  rzeczy ich po prostu nie interesują (podatki na przykład 😉), innych nie rozumieją (np. dlaczego chmury są daleko). Dlatego uważam , że niektórych tematów nie ma potrzeby poruszać. Ale co gdyby zostałoby sami, tak jak w tym komiksie? 

Najbardziej do myślenia dała mi scena, kiedy Soul wrzucił do basenu z rekinem zdziczałego psa. Wiadomo jak to się skończyło. I dla mnie nie było to żadnym zaskoczeniem, ale... Gdybym była dzieckiem... Tu sprawa się komplikuje. Na pewno byłabym skołowana zaistniałą sytuacją.


Podoba mi się to, że autor pokazuje mroczniejsza stronę dorosłości i samodzielności. Podoba mi się to, że stawia przed głównymi bohaterami naprawdę poważne problemy i każe sobie z nimi radzić. I to jest chyba sekret tego komiksu. 

Zgarnąć z półki?

To komiks zdecydowanie dla starszych dzieci, ale jak dla mnie jest po prostu genialny. Fabuła, bohaterowie, sam świat, wszystko to idealnie współgra i wybrzmiewa. Dlatego naprawdę polecam.

 • Seria: SAMI

 • Scenarzysta: Fabien Vehlmann

 • Ilustrator: Bruno Gazzotti

 • Tłumacz: Agata Cieślak

 • Data premiery: 29.06.2022
Komentarze

 1. Uwielbiam zapoznawać się z tą komiksową serią. Ten tom mam do nadrobienia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tematyka tej serii już od początku jest fosc mroczna.

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne wydanie z ciekawą treścią to super propozycja.

  OdpowiedzUsuń
 4. Recenzje Kiti17 lipca 2022 15:34

  Idealnie sprawdzi się w roli prezentu dla starszych dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bez wątpienia jest się czym zainteresować w wolnym czasie.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl