Kapryśna pogoda w wakacje? Czas na super gry rodzinne.

 Środa. Dzisiejsza pogoda za oknem bardzo mnie zaskoczyła. Nie sądziłam, że będę musiała wyciągać wiosenno-jesienne buty i bluzki z długim rękawem. Taka aura natchnęła mnie aby napisać dzisiaj dla Was recenzje super gier rodzinnych od Alexandra, które idealnie sprawdzają się podczas takiej niepogody.


Gry na wakacje.

Aleksander może pochwalić się dużą oferta gier rodzinnych, z którymi można fajnie spędzić czas. W okresie wakacyjnym warto zaopatrzyć się w tego typu rozrywki, na wypadek, gdyby pogoda okazała się kapryśna i będziecie zmuszeni inaczej zorganizować czas niż planowaliście.

Próba mikrofonu.

Szybka łatwa i przyjemna gra. Pełna śmiechu i dobrej zabawy. Idealna na każdą okazję ;-). Naszym zadaniem jest wydanie dźwięku, jednego z siedmiu, ale...

Nie może to być dźwięk karty, która już znajduje się na stole
Nie może być to dźwięk, który wydał nasz poprzednik.
Jeśli na karcie jest gwiazdka to musi być to dźwięk taki sam jak wydał nasz poprzednik,

Niby proste, prawda? Jednak podczas wydawania dźwięków pierdzących, czy też innych paszczowych, można się pomylić ;-).

Rybobranie.

Ta gra jest trochę bardziej skomplikowana. Tym razem mamy okazję wybrać się na ryby. W rozgrywce bardzo ważnym elementem jest chęć podejmowania ryzyka, ponieważ to od nas leży ile ryb złowimy podczas naszej tury. No chyba że kości zdecydują inaczej.

Na czym polega gra w Rybobranie?

Na łowieniu ryb oczywiście ;-). Aby to zrobić musimy rzucić kośćmi k6, a następnie dopasować ryby z kości, do tych na kartach. I tyle. Ale... ;-) na kościach są też śmieci, które podczas swojej tury mamy prawo przerzucać. Pod warunkiem, że przy każdym rzucie wykorzystamy jedną kostkę. Trochę ciężko to wytłumaczyć, ale podczas gry wszystko staje się jasne.
Zgarnąć z półki?

Jak dla mnie to super pomysł zarówno na spędzenie deszczowego popołudnia, jak i leniwego dnia na plaży. Te gry są kompaktowe, szybkie, ekscytujące, zabawne i po prostu super. Także jak najbardziej polecam.
Komentarze

 1. Sama nie wiem, która jest ciekawsza, więc skuszę się na obie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Paulina Kwiatkowska8 lipca 2022 13:22

  Gry to świetna propozycja na prezent dla młodszej kuzynki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Obie gry zapowiadają się świetnie więc będę miała je na uwadze.

  OdpowiedzUsuń
 4. Na pewno jest się czym zachwycić w wolnym czasie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Recenzje Kiti8 lipca 2022 13:23

  Obie genialnie sprawdzą się w roli prezentu dla dzieci i młodzieży.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl