Bobas odkrywa naukę - recenzja

Niedziela. Deszczowa, zimna i bardzo leniwa. Zostało parę dni do rozpoczęcia roku szkolnego, dlatego dzisiaj odpoczywamy. Bajki, bajki, książki, bajki. Tak wygląda plan na dzisiaj. Więc mam chwilę żeby opowiedzieć Wam o fenomenalnej serii dla najmłodszych.


Bobas odkrywa naukę.

Słyszałam wcześniej o tej serii, ale wakacyjne lenistwo stwierdziło, że nie ma co myśleć o nauce i trzeba odpocząć. Jednak ten błogi stan się pomylił. Warto było zainteresować się tą serią już wcześniej. Jest po prostu rewelacyjna!

Dzięki niej dziecko w przystępny sposób może dowiedzieć się jak funkcjonuje fizyka, energia odnawialna, czy nasze ciało.  Nie byłam przekonana, co do tej serii. Myślałam, że neurony, nerwy, impulsy elektryczne są jeszcze zbyt poważnym tematem, ale okazało się, że to ja działałam zbyt zachowawczo, ponieważ Klarze i Jankowi bardzo się to podobało.

 Bobas odkrywa naukę. Dotyk!

Hit! Zupełny przypadek sprawił, że zaczęliśmy od tej części, ale kiedy dzieciaki usłyszały o impulsach elektrycznych wysyłanych do mózgu, oszalały. Tak jak Wam wspominałam, myślałam że będzie to dla nich nie do pojęcia, a oni... byli zachwyceni. Zaczęli sobie nawzajem opowiadać, że dzięki impulsom elektrycznym wysyłanym do mózgu wiedzą, czy coś jest zimne, czy coś jest miękkie, czy coś jest mokre. Co ostatnio dotykali zimnego, dlaczego nie dotyka się gorącego kubka. Kosmos! Ten temat ich zupełnie pochłonął i przez parę następnych dni nie schodził z piedestału.
Bobas odkrywa naukę. Smak!

Uważam, że żeby próbować nowych smaków trzeba być odważnym. Mam ponad 30 lat i nigdy nie spróbowałam kaszanki. Nadal nie mam zamiaru. Za to moje dzieci po lekturze tej części serii zaczęły testować nowe smaki(np. wspomnianą wyżej kaszankę). Zaczęli się pytać co do siebie pasuje, czego połączyć nie można, zaciekawili się nowymi smakami, takimi jak musztarda. Ja też dowiedziałam się czegoś nowego. Nie wiedziałam, że istnieje taki smak ja umami (czyli smak jajek, ryb, grzybów ale bez przypraw, czyli taki nijaki ;-)). 
Zgarnąć z półki?

Jak najbardziej. Bardzo podoba mi się to, jak Bobas odkrywa naukę pobudza wyobraźnie i chęć odkrywania. Żałuję, że nie poznałam tej serii wcześniej, ponieważ wiedzielibyśmy już na czym polega fizyka kwantowa, czy inżynieria lotnicza ;-)

 

Tytuł:                Dotyk/Smak

Seria:                Akademia Mądrego Dziecka/Bobas odkrywa naukę

Autor                Ruth Spiro

Ilustracje:         Irene Chan

Tłumaczenie:    Kasia Grzyb

Wydawnictwo:  Harperkids Polska

Premiera:         11.08.2021

 

Za niezwykle ciekawą lekturę, która pobudza do odkrywania świata, dziękuję Harperkids.


 

 

Komentarze

 1. Miałam okazję czytać te dwie książki z tej serii, są naprawdę świetne. Jestem też ciekawa pozostałych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja też! mam nadzieję, że będę miała okazje przeczytać inne, zwłaszcza o fizyce kwantowej :-)

   Usuń
 2. Uwielbiam książki Harper Kids, za to że są tak kolorowe i posiadają wiele ciekawych rozwiązań. W ten sposób dzieci dużo chętniej po nie sięgają.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja też! uwielbiam po nie sięgać, uwielbiam patrzeć jak dzięki nim dzieci odkrywają świat :-)

   Usuń
 3. Warto zainwestować w takie książeczki dla dzieciaków, tematyka, która ich bardzo interesuje, wiele też można od siebie dodać, czy zaproponować jakąś zabawę. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. staram się żeby tematyka byłą różnorodna, bo jeszcze nie wiedzą, co ich interesuje, a warto poznawać nowe rzeczy :-)

   Usuń
 4. Mamy je. Są świetnie i bardzo się nam podobają. Myślę, że to idealna propozycja dla najmłodszych dzieci.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zdecydowanie! uwielbiam całą serię Akademia Mądrego Dziecka, jest naprawdę fenomenalna!

   Usuń
 5. Książki z tej serii są naprawdę świetne i pieknie wydane. Warto mieć je wszystkie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dokładnie tak, można brać w ciemno, bo wszystkie są cudowne

   Usuń
 6. Wydaje mi się że jak na ksiażeczkę dla małych dzieci to niektóre słowa mogą być zbyt skomplikowane. Jednak bardzo ciekawe propozycje .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. też tak myślałam, ale przekonałam się, że dzieci niektóre rzeczy po prostu przyjmują do informacji, a o te, które je zaciekawią pytają same :-)

   Usuń
 7. Wiedza podana w tak prosty sposób na pewno przypadnie dzieciom do gustu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dla mnie cała seria jest fenomenalna, nie wiedziałam, że można pisać w tak prosty sposób o takich skomplikowanych rzeczach

   Usuń
 8. Uwielbiam takie edukacyjne ksiazeczki dla najmłodszych, poniewaz moim zdaniem niosą one zdecydowanie wiele korzyści dla rozwoju dziecka. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zgadzam się! moje dzieciaki często same po nie sięgają, dzięki czemu żaden temat im nie straszny ;-)

   Usuń
 9. Cudna jest ta książeczka! Podobają mi się te rysunki w środku są bardzo ładne. Niestety nie mam komu jej kupić.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl