Znajdź muminka. (Muminki. Szukaj i znajdź. Harper Kids)

 Myślałam, że gdzieś uciekł mi dzień. Byłam przekonana, że to już sobota, a tu proszę, piątek i to całkiem przyjemny. Dzieciaki ganiały na dworze, a ja siedziałam w ulubionym fotelu i czytałam książkę. Czy może być coś lepszego? O tej książce opowiem Wam nie długo. Dzisiaj jednak chciałabym przedstawić serię, która jest absolutnym hitem. Moje dzieci całkowicie się w niej zakochały. Mowa oczywiście o wyszukiwankach z Muminkami.


 

Znajdź Małą Mi

Książki dla dzieci w moim domu dzielą się w na dwie główne kategorie. Te, które czytamy i te, które są do pokazywania. Moje dzieciaki często sięgają po takie wyszukiwanki. Mamy specjalną półkę na tego typu książki. Dlatego jak zobaczyłam szukaj i znajdź z Muminkami, wiedziałam, że na pewno im się spodoba.

Miałam rację. Tak bardzo miałam rację, że teraz mam chwilę spokoju, tzn. Janek i Klara wyciągnęli tę serię z półki i szukają, szukają, szukają. A to Małej Mi, która sprytnie ukrywa się na każdej ze stron, a to tropią ślady różnych zwierząt lub coś innego. Naprawdę szukaj i znajdź w takiej wersji jest baaaaardzo angażujące i co również ważne, dzieciaki świetnie sobie radzą z tymi zadaniami bez pomocy rodziców.Jak sami widzicie, nie można się nudzić. A jeśli zupełnie przypadkiem, ktoś jest fanem Muminków to ta seria to taki totalny niezbędnik w domowej biblioteczce :-).

Tytuł:              Muminki w dżungli/Muminki i zima

Seria:              Szukaj i znajdź

Autor:             Paivi Arenius

Wydawnictwo: HarperKids Polska

Premiera:         19.05.2021

 

Za totalnie zaangażowanie Klary i Janka odkrywanie świata Muminków, dziękuję Harper Kids.


 Komentarze

 1. Ja myślę, że nie tylko dla fanów, ale też dla najmłodszych dzieci, które jeszcze Muminków nie poznały. Ładna grafika książek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedyś nie przepadałam za Muminkami, dopóki nie przeczytałam biografii o Mamie Muminków, zupełnie inaczej patrzę teraz na przygody tych stworków. :)

   Usuń
  2. Ja akurat jestem wielką miłośniczką Muminków, więc dla mnie idealnie.

   Usuń
 2. Lubie, kiedy orientuję się, że wyprzedziłam czas, mam wówczas wrażenie, że dany dzień przeżywam podwójnie. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Inaczej ma się sprawa, kiedy gubię dzień, wówczas zwalniam bieg codzienności, bo widzę, że się zatracam w aktywnościach i nie doceniam jej. :)

   Usuń
 3. Muminki znam tylko z bajki z dzieciństwa, chętnie teraz bym przeczytała coś :) Dokładnie, dla fanów to niezbędnik w domowej biblioteczce :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mi w tym tygodniu też mylą się dni 🌞 Książki super.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem zachwycona tymi lekturami, poszukanie przedmiotów wcale nie jest takie łatwe.

  OdpowiedzUsuń
 6. Książki z serii Szukaj i znajdź bardzo mi pasują, uwielbiam kupować je na prezent.

  OdpowiedzUsuń
 7. Zabawa z tą książką może być naprawdę fajna!

  OdpowiedzUsuń
 8. Miałam okazję widzieć egzemplarze Muminków na żywo i z ciekawości sama postanowiłam poszukać przedmiotów. Co ciekawe, to wcale nie było tak łatwe, jakby się mogło wydawać. Idealne ćwiczenie uważności i spostrzegawczości.

  OdpowiedzUsuń
 9. Muminki w każdej postaci dobrze mi się kojarzą. Przywołują ciepłe wspomnienia z dzieciństwa.

  OdpowiedzUsuń
 10. Kto nie lubiał oglądać Muminków. Ja je uwielbiałam fajnie że są takie ksiazki, które daje opisują ich przygody.

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo lubię Muminki, chociaż przyznam, że ostatnio pojawia się ich zbyt wiele w różnych lepszych i gorszych odsłonach.

  OdpowiedzUsuń
 12. Muminki miło wspominam z dzieciństwa i jak widzę, te książeczki zapewniają najmłodszym bardzo fajną rozrywkę. Ciekawy pomysł miał autor na stworzenie takich opowieści.

  OdpowiedzUsuń
 13. Muminki to bajka mojego dzieciństwa, którą bardzo lubiłam. Teraz sama bym chętnie dla siebie kupiła takie książeczki

  OdpowiedzUsuń
 14. U nas te książeczki to jest prawdziwy hit. Synek non stop je przegląda! Nic dziwnego- są ciekawie i pięknie wydane :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Ta ksiązeczka to prawdziwy skarb na półce - jest śliczna graficznie :-)

  OdpowiedzUsuń
 16. Jestem przekonana, że nie tylko fani będą zachwyceni z tej edycji Muminków, ale i również najmłodsze pokolenie.

  OdpowiedzUsuń
 17. Szczerze to nawet nie wiem czy moje dzieci miały okazję poznać gdzieś muminki i czy je w ogóle kojarzą. Mnie nieszczególnie urzekają.

  OdpowiedzUsuń
 18. Rewelacyjne są te książki. Mój syn je uwielbia, choć myślałam, że nie będzie z nich zadowolony,ponieważ są bardzo kolorowe. Ale to działa na ich plus.

  OdpowiedzUsuń
 19. Muminki miło wspominam z dzieciństwa, Super dla dzieciaków ta książeczka

  OdpowiedzUsuń
 20. Muminki są świetne, a ta seria to połączenie ulubionych bohaterów z lubianymi przez dzieci wyszukiwankami.

  OdpowiedzUsuń
 21. Muminki pamiętam doskonale z dzieciństwa- jedni je kochali, drudzy nienawidzili. Świetna seria

  OdpowiedzUsuń
 22. Muminki przeżywają ostatnio boom. ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl