Najpiękniejsza książka tego roku!

 Sobota. Świąteczna gorączka trwa, dzisiaj zdążyliśmy udekorować pierniki i dom. Na resztę zabrakło mi siły, ale od czego jest jeszcze niedziela ;-). A przecież to dopiero początek, bo przed nami jeszcze ubieranie choinki i pichcenie w kuchni. Kiedy znajdę na to czas. Jeszcze nie wiem, może doba się rozciągnie ;-)?

Dzisiaj chciałabym Wam zaprezentować książkę, na którą bardzo czekałam. Dlaczego? Ponieważ jest piękna. Pięknie wydana, pięknie napisana, cudownie mądra. Genialna! Rewelacyjna! WSPANIAŁA!


Co lubią uczucia?

Kontynuacja bestsellerowej serii Tiny Oziewicz wydanej przez Dwie Siostry nie dawno ujrzała światło dzienne. Bardzo na nią czekałam. Pierwszą część - Co robią uczucia? Znam na pamięć i często rozmawiamy z dzieciakami o tych wszystkich emocjach. Dlatego kiedy zobaczyłam zapowiedź Co lubią uczucia? wiedziałam, że musi się znaleźć na naszej półce.
W najnowszej części serii o uczuciach pojawiają się dobrze znane postaci, tj. nostalgia, lęk, czy zaufanie, ale autorka zadbała o to aby dodać paru bohaterów. W końcu towarzyszy nam cała brygada skrajnych emocji, prawda?

Zaskoczył mnie dłuższy tekst, spodziewałam się jednozdaniowych określeń tego, co lubią uczucia, ale po lekturze stwierdzam, że taka forma tutaj by się po prostu nie sprawdziła. Tutaj potrzeba paru słów wyjaśnień. Dłuższy tekst nie sprawił na szczęście, że książka stała się nudna i zawiła, wręcz przeciwnie. Możemy lepiej poznać uczucia. Ich działanie oraz to w czyim towarzystwie czują się najlepiej. Lektura Co lubią uczucia? Daje fundament do rozmowy o emocjach z dziećmi. Tekst nie jest ani skomplikowany, ani przydługi, a mimo to przemyca niesamowitą ilość wiedzy o tym, jak możemy się czuć w pewnych sytuacjach i wcale nie chodzi tu o jedną emocję.

Fajne jest też nawiązanie do poprzedniej części, np. na choince widzimy szalik, który wącha w pierwszym tomie lub kiedy odwaga wspomina o swoim starszym bracie zaufaniu, który buduje mosty. 

Zgarnąć z półki?

Jak dla mnie to najlepsza książka 2022! Nie zdziwi mnie jeśli otrzyma kolejną nagrodę (pierwsza część zdobyła nagrodę główną w kategorii 0–5 lat w konkursie na Najlepszą Książkę Dziecięcą Przecinek i Kropka 2021). Także jeśli jeszcze jej nie znacie to polecam nadrobić, najlepiej jeszcze w tym roku, przed świętami ;-).

Tytuł:   Co lubią uczucia?

Autor: Tina Oziewicz

Ilustracje: Aleksandra Zając

Wydawnictwo: Dwie siostry

Premiera: 12.10.2022


A jeśli szukacie świątecznych inspiracji prezentowych koniecznie zajrzyjcie do TaniaKsiążka.pl


Komentarze

 1. Super, że jest nawiązanie do pierwszej części.

  OdpowiedzUsuń
 2. Obie części będą idealne na prezent.

  OdpowiedzUsuń
 3. Na pewno jest się czym zachwycić.

  OdpowiedzUsuń
 4. Książki o uczuciach są bardzo ważne.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuję za polecenie tych wydań.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl