Środa. Jak wrażenia po Mikołajkach. Bo my mieliśmy tak zajęty dzień, że ciekawi nawet nie zdarzyły się nacieszyć prezentami. Dzisiaj nie będzie lepiej, ale na weekendzie najedziemy mnóstwo czasu.

Dzisiaj chciałbym Wam zaprezentować niesamowicie dynamiczna i zabawna grę, w której liczy się zarówno dobra strategia, jak i nutka hazardu. Ciekawi, co dla Was mam, zapraszam do recenzji.


Ranczo.

Bądź farmerem z prawdziwego zdarzenia. Zbieraj zwierzęta i maszyny tak, aby pozostawić w tyle przeciwników. Czy Ci się to uda? Musisz zaryzykować.

Zasady są dość proste, ale trzeba paru rozgrywek aby dobrze je zrozumieć. Najważniejszy jest rzut kośćmi i wybieranie par. Mamy do wyboru zwierzęta i maszyny w różnych kolorach.  To jakie pary się nam wylosują jest bardzo ważne w końcowej punktacji, która decyduje o wygranej. Aby ułatwić sobie zapamiętanie tego, co wylosowaliśmy mamy notes do notowania i długopis w zestawie. Cała rozgrywka trwa ok 15 minut.

I tyle trzeba wiedzieć, reszta do tylko dobra zabawa 😉.

Zastanawiało mnie, dlaczego Ranczo jest od 6 roku życia, przecież to tylko rzucanie kośćmi i zbieranie par, ale kiedy dochodzi do liczenia, maluchy (przynajmniej takie w wieku 4 lat 😉) trochę się gubią.

Zgarnąć z półki?

Bardzo lubię takie dynamiczne gry. Mocno angażują, rozgrywki są szybkie a zasady proste. Idealna gra czy to na imprezę, czy wieczór w gronie rodziny. A nawet pokusiłabym się o stwierdzenie, że na wakacje też by się nadała 😉. Dlatego polecam sięgnąć po Ranczo. Na pewno nie będziecie żałować poświęconego jej czasu.
Komentarze

 1. To na pewno ciekawa propozycja.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jest się czym zainteresować w wolnym czasie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję za polecenie tej gry.

  OdpowiedzUsuń
 4. Idealnie sprawdzi się w roli prezentu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Sama z przyjemnością skuszę się na tę grę.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl