Przygoda z nauką. Sól i Ziemniak - recenzja.

 Piątek. Czas odpocząć. Kolejny intensywny tydzień za nami, a przed nami nowe wyzwania, o których nie długo Wam opowiem. Pojawi się też parę nowości niezwiązanych z książkami, ale zapewniam, że jak zawsze będą to bardzo ciekawe wpisy ;-) 

Dzisiaj przygotowałam dla Was recenzje kolejnej osłony serii od AMD. Tym razem dla nieco starszych dzieci, chociaż i przedszkolaki będą się przy niej dobrze bawić. Zapraszam na recenzję Przygody z nauką.Przygody z nauką.

O tej serii mieliście już okazję u mnie czytać. Każda jej część wnosi do mojego domu wiele radości. Przyznam szczerze, że wyczekiwałam momentu, w którym będę mogła robić z dziećmi proste doświadczenia z ogólnodostępnych składników. 

To znaczy, mogłam już wcześniej wykonywać takie eksperymenty, ale oprócz wielkiego bałaganu i jeszcze dłuższego sprzątania, nic z tego nie wynikało. No, może oprócz wielkiej radości moich dzieci. Czyli pełnego sukcesu jeśli chodzi o zaszczepienie w dzieciach chęci do eksperymentowania ;-).

Jednak chciałam żeby te nasze naukowe zabawy były trochę bardziej ukierunkowane, dlatego z wielkim optymizmem zasiadłam do tej serii. Szybko okazało się, że te książki całkowicie sprostały moim oczekiwaniom i zaczęliśmy prawdziwą przygodę z nauką.
Ogólnodostępne składniki, proste doświadczenia, dobre omówienie eksperymentów i przyjemna szata graficzna, sprawiły że to jedna z moich ulubionych serii. Drugim wielkim fanem jest Janek, który potrafi nie tylko przesiedzieć przy tych książkach cały dzień, ale również usnąć z nimi (pod poduszką, bezpośrednio pod głową, pod kołdrą, byleby były gdzieś blisko ;-)). 


Zgarnąć z półki?

Niby ta seria skierowana jest do nieco starszych dzieci, takich już przedszkolaków, czy dzieci w wieku wczesnoszkolnym, ale gwarantuje Wam, że każde dziecko zainteresuje się nią zainteresuje. Sekret tkwi w możliwości odkrywania świata poprzez naukę 😉.

Seria:                Akademia Mądrego Dziecka/Przygoda z nauką

Autor                Cecile Jugla, Jack Guichard

Ilustracje:         Laurent Simon

Tłumaczenie:    Kasia Grzyb

Wydawnictwo:  Harperkids Polska

Premiera:         23.03.2022
Komentarze

 1. Miałam okazję poznać tytuł zwiazany z ziemniakiem i jestem ciekawa tego z solą.

  OdpowiedzUsuń
 2. Paulina Kwiatkowska23 kwietnia 2022 12:31

  Książeczki są naprawdę świetne i pięknie wydane.

  OdpowiedzUsuń
 3. To idealna propozycja serii na wspólne czytanie i wykonywanie doświadczeń.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem zachwycona doświadczeniami, które są fantastyczne także dla dorosłych.

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne wydanie i ciekawa treść to zawsze gwarancja sukcesu. Jest co polecać.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wydanie jest naprawde swietne, musze ta serie pokazac moim dzieciakom

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl