Great Teacher Onizuka. Tom III. Recenzja.

 Mangowy czwartek, huraaa i to nie z byle kim, bo Eikichi powraca! Powiem Wam, będzie się działo. Zwłaszcza, że Onizuka został wychowawcą pewnej bardzo problematycznej klasy...


GTO. Tom 3.

Sytuacja jest prosta. Młody chłopak, lat 22, postanawia zostać nauczycielem, ale nie byle jakim, tylko najlepszym na świecie. Co go wyróżnia? Podejście do uczniów oraz absolutny brak wiedzy ogólnej (żeby kogoś uczyć). Co z tego wyniknie? Na pewno nikt nie będzie się nudzić.

Co dzieje się w 3 tomie?

Dużo! Onizuka zostaje nauczycielem 3D, klasy która owianej bardzo złą sławą. Te dzieciaki są mistrzami w prześladowaniu nauczycieli. Nie obchodzi ich to, ze swoim zachowaniem mogą zniszczyć komuś życie. Tylko w poprzednim roku wykończyli 3 belfrów. Jeden popełnił samobójstwo, drugi zniknął, a trzeci popadł w totalną depresję i wstąpił do sekty. Jak widzicie przed Onizuką trudne zadanie, ale... ma parę asów w rękawie ;-).


GTO, manga a anime.

Jak już Wam wspominałam, jestem wielką fanką GTO już od dłuższego czasu. Dlatego nie ważne, który raz sięgam po tę historię, zawsze świetnie się przy niej bawię. Zwłaszcza teraz, kiedy mogę wychwycić różne smaczki, których zabrakło w anime. Przykład? Proszę bardzo. W anime nie próbowali nakarmić Onizuki karaluchem. A takich smaczków jest całkiem sporo, także warto sięgnąć zarówno po anime jak i (tym bardziej) mangę.

Smaczki.

Oprócz rozbieżności między mangą a anime są jeszcze dodatkowe smaczki. Jednym z nich jest PaRappa The Rapper, gra na Play Station popularna pod koniec lat 90/na początku 2000. Skąd to wiem? Sama w nią gralam, a konsola dalej stoi u mnie na półce i jest gotowa do odpalenia ;-). 
Zgarnąć z półki?

Powtórzę po raz kolejny. GTO to jedna z moich ulubionych serii i jeśli tylko będziecie mieli okazję po nią sięgnąć, nie wahajcie się!

Tytuł:               GTO
Autor:              Toru Fujisawa
Wydawnictwo: Waneko
Tłumaczenie:   Aleksandra Watanuki/Mateusz Łukasik/Amelia Lipko
Tomy:              3Komentarze

 1. Jakoś nie kojarzę tej mangi, więc tym bardziej mam co nadrabiać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Podoba mi się ta propozycja i to że trzeci tom trzyma poziom.

  OdpowiedzUsuń
 3. Miło można spędzić czas z tą lekturą i będę też polecać dalej takie ciekawe propozycje.

  OdpowiedzUsuń
 4. Sprawdzę czy seria jest dostępna w bibliotece. Może akurat mi się poszczęści.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuję bardzo za opinię na jej temat. Będę polecać ją dalej.

  OdpowiedzUsuń
 6. Brzmi na fajną komedię, chętnie przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl