Legendy AHN. Kel Kade. Fabryka Słów. - recenzja.

 Sobota, ufff. Wszystko ogarnięte, a z czym nie zdążyłam to trudno 😉. Czas zacząć świętować 🙂.

Dzisiaj przygotowałam dla Was kontynuację serii, która zajmuje szczególne miejsce na mojej półce upodobań, ponieważ jest równocześnie porywająca i denerwująca. Co skutkuje tym, że nie można się od niej oderwać, chociaż czasami by się chciało 😉. Zagmatwalam, ale z Rezkinem tak to już jest.


Legendy AHN.

O serii Kroniki Mroku mogliście już u mnie poczytać. Rezkin chłopak bez przeszłości, szkolony na elitarnego zabójcę, bezwzględnie uwarunkowany i wierny swoim zasadom. Przyznacie, że to bardzo intrygujące połączenie. Przy poprzednich tomach trochę narzekałam. Denerwowały mnie wątki i postaci poboczne. Zniosłam to i powiem Wam, że 3 tom serii bardzo mi to wynagrodził.


Po turnieju Rezkin wypływa statkiem. Jest w bardzo trudnej sytuacji, ponieważ wydarzenia z turnieju zmieniły nie tylko jego postrzeganie świata, ale również świata wobec niego. Dla jednych jest niezastąpionym przywódcą, dla drugich po prostu zdrajcą. Co z tego wyniknie? Czy przyjaciele zrozumieją jego motywy? A może to główny bohater zmieni front i przyjaciół?

Patowa sytuacja, jeszcze trudniejsze wybory, czynnik ludzki i... Coś jeszcze, o czym powiedzieć nie mogę ;-). Najnowszy tom serii Kroniki Mroku to naprawdę kawał dobrej fantastycznej historii.

Jedyne do czego mogę się przyczepić (nie to nie Frisha 😉) to dynamiką fabuły. O ile akcja bezpośrednio po turnieju pędzi jak oszalała, tak mniej więcej w połowie autorka zaczyna strasznie ja rozciągać i spowalniać . Rozumiem, że intrygi i spiski nie są tak szybkie jak walki, ale może warto by było je po prostu trochę skrócić? Całe to knucie strasznie mi się dłużyło i nie mogłam się doczekać kiedy akcja ruszy z kopyta.

Zgarnąć z półki?

Tak, warto. 3 tom jest na naprawdę dobrym poziomie i (mimo wszystko) przyjemnie się go czyta. Dlatego z czystym sumieniem mogę Wam polecić Legendy AHN. A jeśli jeszcze nie znacie Rezkina to koniecznie sięgnijcie po całą serię Kronik Mroku.

Tytuł:               Legendy AHN

Seria:               Kroniki Mroku

Autor:               Kel Kade

Wydanie:           1

Wydawnictwo:   Fabryka Słów

Premiera:          22.03.2022Komentarze

 1. Nie czytałam jeszcze poprzednich części, więc mam co nadrabiać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeśli chodzi o ten tytuł cała seria może mi przypaść do gustu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie mam akurat tego tytułu w planach, ale wiem komu go polecę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Seria na pewno znajdzie swoich odbiorców i ja także kiedyś znajdę się w tym gronie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Idealnie nadaje się na prezent dla osób w różnym wieku.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl