Nowości z serii Czytam sobie od Harper Kids.

 Piątek. Pora zacząć długi weekend, mam zamiar spać do południa, a resztę dnia poświęcić na czytanie książek. Żartuje, dzieciaki pewnie zaplanowały zupełnie co innego 😉.

Dzisiaj mam dla Was recenzje jednej z moich ulubionych serii - czytam sobie, o której mieliście już okazję czytać na moim blogu. 

Czytam sobie.

Chyba najfajniejsze w tej serii jest to, że naprawdę zachęca do czytania. Treści dostosowane są do poziomu i wieku dzieci, a wyjątkowe ilustracje sprawiają, że z przyjemnością sięga się po te książki.

Warto zwrócić również uwagę, że oprócz ogólnego podziału ze względu na poziom trudności, występuje też rozróżnienie tematyczne. Dodatkowa seria opowiada o zagadnieniach ekologicznych. Tj. źródła energii, czy recykling.

Zawsze kiedy pojawiaja się kolejna nowość z tego zbioru sama zasiadam do nich z wielką chęcią i przyjemnością. Tym razem nie było inaczej. Chociaż wszystkie książki z tej serii czytało się rewelacyjnie to moje serce tym razem skradły dwie części. Kartofel i Werka blogerka oraz  Tajemnica Zielonej butelki.

Kartofel i Werka blogerka.

Pierwszy opowiada o tym jak bycie influencerem potrafi zepsuć charakter i ocenę rzeczywistości. Brzmi znajomo, prawda? Wystarczy włączyć Instagrama i znajdziemy tam mnóstwo gwiazdek internetu, które nie mają pojęcia o prawdziwym świecie. Chyba właśnie dlatego tak bardzo spodobała mi się ta historia, ponieważ bardzo dobrze obrazuje to, co jest ważnym elementem naszych czasów.

Tajemnica zielonej butelki.

Druga książka z tej serii, która okazała się niezwykłą i poruszająca. Zważając na autora Wojciecha Widłaka (autor Pana Kuleczki i Wesołego Ryjka), nie powinno mnie to dziwić, ale ten autor po raz kolejny bardzo mnie poruszył swoją twórczością. Przyznam, że spodziewałam się innej historii, mniej nostalgicznej i melancholijnej, ale już po lekturze musze powiedzieć, że bardzo mnie wzruszyła. Jest to najdłuższe opowiadanie z nowości z tej serii. Opowiada o nadziei, niepoddawaniu się, smutku, tęsknocie i szczękliwym zabiegom okoliczności. Wszystkie te elementy pozwalają przeczytać nam niezwykła historie, która mocno chwyta za serce i pobudza wyobraźnię. Czyli jest idealna aby zachęcić do czytania.

Reszta historii też jest niezwykła i bardzo ciekawa. Każda przeczytałam jednym tchem i nie mogłam się od nich oderwać, ale polecam samemu sprawdzić, czy są takie niesamowite, jak Wam piszę ;-).

Zgarnąć z półki?

Nie bez powodu seria czytam sobie cieszy się długą i niesłabnącą popularnością. Bardzo Was zachęcam do zapoznania się z nią a potem, kto wie może pokażecie ja swoim dzieciom 😉
Komentarze

 1. Ja bym miała taki plan, ale czeka nas wyjazd z harcerzami do Krakowa.

  OdpowiedzUsuń
 2. Książeczki z tej serii są super i warto polecać je dalej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Seria jest idealna dla dzieci w wieku szkolnym. Jest się czym zachwycić.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobrze, że jest tyle ciekawych wydań z tej serii i wciąż powstają nowe.

  OdpowiedzUsuń
 5. Sama z przyjemnością sięgam po pozycje z serii Czytam sobie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Patrząc na te ilustracje sama bym sobie poczytała :D

  OdpowiedzUsuń
 7. By zachęcić dziecko do czytania przede wszystkim tekst powinien być interesujący.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl