Domowe Laboratorium (Przygody z nauką. Harperkids)

 Bardzo lubię soboty. Chyba nawet bardziej niż niedziele. Zawsze można coś podziałać. Wyjść na spacer, posprzątać, upiec ciasto (lub ciastka), poczytać. Jakoś tak niby nie zobowiązująco, ale produktywnie. Dlatego dzisiaj mam dla Was książki, które potrafią nieźle rozruszać mózgownicę ;-).

Przygody z nauką to kolejna odsłona serii Akademii Mądrego Dziecka. Powiem Wam, że Ci, którzy wymyśli ten zestaw książek, nie próżnują. Co chwilę prezentują nam coś niesamowicie wciągającego i interesującego. Coś co odsłania nam tajemnice (i oczywistości) tego świata. Tym razem mamy możliwość zapoznać się z ciekawymi eksperymentami, które możemy wykonać sami w domu i nie potrzebujemy do tego dużych nakładów finansowych. Tak naprawdę wszystkie potrzebne rzeczy znajdziemy we własnym domu.

Macierzyństwo to dla mnie odkrywanie. Dzięki dzieciom mogę od nowa odkrywać świat i nie muszę wstydzić się, że czegoś nie wiem. Jest to niesamowite doświadczenie, ponieważ znając jakieś zagadnienie, mogę teraz spojrzeć na nie uważniej. Przykładem może być kartka papieru, broń która dzięki swojej budowie może zadać bardzo bolące rany i... przeciąć banana. Tak, tak, jak nie wierzycie, spróbujcie, ja byłam zaskoczona ;-).


Jak już wiecie uwielbiam książki, które rozbudzają ciekawość. Uwielbiam też takie, które pozwalają nam lepiej zrozumieć (i wykorzystać) otaczający nas świat. Uważam, że seria Przygody z nauką jest bardzo wartościowa i potrzebna. Przecież to właśnie dzieci mają w sobie najwięcej ciekawości. Dziwią się rzeczami dla nas oczywistymi. To właśnie w to zaskoczenie warto inwestować. Pomyślcie sobie tylko, co będzie jeśli pomożemy dzieciom zrozumieć otaczający nas świat... wydaje mi się, że zaczną odkrywać, coś zupełnie nowego ;-).
Przerobiłam z dziećmi papier. Powiem Wam, że dawno się tak nie bawiłam. A czeka na nas jeszcze cytryna i jajko. Aż boję się pomyśleć jak będzie wyglądała kuchnia po takich eksperymentach, no ale czego się nie robi dla dzieci ;-).

Podoba mi się to, że w każdej części są nie tylko różne doświadczenia, ale i szczegółowy opis obiektu. Przykładowo czy wiecie jak zbudowany jest papier? Ja nie wiedziałam, ale już wiem ;-). Analogicznie jest z cytryną i jajkiem. Gwarantuję Wam, że czytając lub działając z Przygodami z nauką odkryjecie coś, co Was zaskoczy.


Nie wiem skąd Oni czerpią tyle pomysłów. Może inaczej. Pomysły mają niesamowite, ale to sposób prezentacji przyciąga do tej serii. Zobaczcie tylko na pierwsze strony, Od razu wiadomo, że będzie cudownie ;-).
Seria:                Akademia Mądrego Dziecka/Przygoda z nauką

Autor                Cecile Jugla, Jack Guichard

Ilustracje:         Laurent Simon

Tłumaczenie:    Kasia Grzyb

Wydawnictwo:  Harperkids Polska

Premiera:         24.02.2021

Za odkrycia i niesamowite przygody z nauką, dziękuję Harperkids.

Komentarze

 1. Bardzo ciekawe książki grafiką i treścią. Coś czuję, że znajdą się w naszej biblioteczce. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mamy części o papierze i jajkach,ale ta o cytrynach też wydaje się interesująca :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fantastyczne i bardzo pomysłowe książki. Też je mamy i polecamy. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kolejne książki, które muszę mieć w domu. Zanim zostałam mamą, to uwielbiałam robić tego typu doświadczenia i chętnie kupowałam książki z przykładami. Dlatego też ta seria musi się u mnie znaleźć!

  OdpowiedzUsuń
 5. Wow, jakie obrazy są w tej książce.między innym dlatego sięgnęłabym po tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Książki z tej serii są naprawdę ciekawe i dzieciaki je uwielbiają.

  OdpowiedzUsuń
 7. Też mam u siebie te książeczki, ale jeszcze nie zaczęliśmy się z nimi bawić. Wszystko przed nami :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam 32 lata, a sama chętnie pobawiłabym się w te eksperymenty :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Moja córka należy do ciekawskich dzieci, myślę, że ta seria przypadła by jej do gustu. Zwłaszcza papier ciekawi ją.

  OdpowiedzUsuń
 10. O, zapisuję sobie te książki, poszukam ich w bibliotece. Sama chętnie się pobawię!

  OdpowiedzUsuń
 11. Udanej zabawy przy innych cześciach zatem :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Dzieci z pewnością chętnie sięgną po takie książeczki, inspiracje (nie)zwykłych eksperymentów. :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Fajne propozycje dla dzieciaków :) moja bratanica lubi takie książki, więc już wiem co jej kupię na urodziny. Dzięki za Twoje propozycje :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Ale to jest fajne! Nie widziałam wcześniej tych książek, ale bardzo mi się spodobały. Uwielbiam mądrą literaturę dla dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Świetne są te książeczki, moja córka byłaby zadowolona gdybyśmy mogły robić to co tam jest pokazane

  OdpowiedzUsuń
 16. Bardzo ciekaw i ładne książeczki. Uważam, że dzieciom trzeba dużo czytać, ja swoim czytałam i wyrosły naprawdę na ludzi, którzy bez książek nie ruszają się z domu. Czy to na wczasy czy nawet w drogę do szkoły

  OdpowiedzUsuń
 17. Książki są ciekawe, przyciągają młodych odkrywców. Z synami już wykonaliśmy kilka eksperymentów

  OdpowiedzUsuń
 18. Bardzo fajnie są takie książeczki. Myślę że każde dziecko polubialoby te pozycje.

  OdpowiedzUsuń
 19. Myślę, że te książki są świetną opcją nie tylko dla najmłodszych - sama chętnie przetestowałabym kilka z pomysłów ;)

  OdpowiedzUsuń
 20. Te książeczki są świetne. I chociaż przeznaczone są dla starszych, to mój trzy latek dobrze się przy nich bawi. Piękne wydane, przepełnione wiedzą i informacjami. A doświadczenia są rewelacyjnie, już niektóre też mamy za sobą.

  OdpowiedzUsuń
 21. Ja sama z chęcią bym takie książki czytała, bo uwielbiam naukowe ciekawostki. Moje dzieci mają podobnie, więc już wiesz - będą i u nas. Super, dzięki za polecenie.

  OdpowiedzUsuń
 22. Genialne! Mega lubię takie książki, gdzie dzieci, ale pewnie też i dorośli mają super zabawę poprzez naukę czegoś nowego :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl