Bóg wiedział, co robi, tworząc sześcian (Heksagon. Alexander)

 Mija kolejny dzień siedzenia w domu. Muszę przyznać, że nie zauważam różnicy. Dla mnie to po prostu taki dłuższy weekend ;-). Dzieciaki na każdym kroku udowadniają mi, że nie są już tymi samymi ludźmi, co rok temu. Stały się bardzo samodzielne i jeszcze bardziej kreatywne. Wiem już jakimi rzeczami mogę ich zainteresować, a czego zupełnie nie ma sensu próbować. Bardzo mi to ułatwia funkcjonowanie i chyba dzięki temu w ogóle nie czuję tego zamknięcia. 

Dzisiaj przychodzę do Was z wpisem inspirującym. Chcę przedstawić Wam grę, która na pewno sprawi, że #zostaniewdomu okaże się całkiem przyjemne i nie takie straszne. 

Jak już pewnie zauważyliście, uwielbiam gry logiczne. Pobudzają analityczne myślenie, rozwijają zdolności taktyczne, ogólnie są świetną rozrywką dla całej rodziny. Gra Heksagon ma w sobie to wszystko, a dodatkowo jej podstawowym elementem są sześciany 💙. Uwielbiam gry oparte na tej figurze geometrycznej. Zasady zazwyczaj są proste, jasne i czytelne. No po prostu nie da się zrobić inaczej, niż intuicyjnie dobrze ;-).  

Tym razem nie jest inaczej. Gra polega na tym aby zdobyć jak najwięcej punktów, odpowiednio układając sześciany. Do dyspozycji mamy podstawowe puzzle, czyli takie, które są jednopunktowe oraz takie, które mogą dodać nam trochę więcej punktów. Każdy gracz podczas swojej tury ma mierzony czas (klepsydrą lub aplikacją). Gra przeznaczona jest dla dzieci (i dorosłych ;-)) od 6 roku życia.


Jak widzicie rozgrywka jest łatwa i przyjemna. Idealna na spędzenie rodzinnego popołudnia. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na wykonanie. Sześciany są wykonane z drewna. Są bardzo solidne i czytelne. Na pewno posłużą dłuższy czas.

Za możliwość tworzenia rozgrywki na bazie sześcianów, dziękuję Alexandrowi.


 Komentarze

 1. Lubię logiczne gry planszowe, ale w sumie dawno w żadną nie grałam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zainteresowało mnie układania sześcianów w tej grze, postaram się jej bliżej przyjrzeć.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobrze, że rozgrywka jest łatwa i przyjemna. To spory atut tej gry.

  OdpowiedzUsuń
 4. Drewniane sześciany z gry na pewno posłużą dłużej jej użytkownikom.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mamy wiele gier Alexandra i zawsze strzał w 10!! widzę nowa perełka- musimy i ja zdobyć:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Brzmi bardzo ciekawoe! Fajnie, że dzieciaki mają co robić a i dorośli się nie nudzą. 😉

  OdpowiedzUsuń
 7. Chętnie angażujemy się całą rodzinką w takie gry, przyjemnie spędza się przy nich czas, okazja do rozmów i uśmiechów, a przy tym ćwiczenie logicznego myślenia. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetna jest ta gra :) Podoba mi się bardzo :) Super dla dużych i małych :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Współczuję siedzenia w domu. Ale fajnie, że odkryłaś grę, która sprawia tyle przyjemności :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Staram się wybierać takie gry, które oczywiście, oprócz walorów zabawy, są tak wykonane, aby służyły przez lata. :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Poszperam może uda mi się ją dorwać, bo wygląda na naprawdę wciągającą grę ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Uwielbiam takie gry planszowe, które rozwijają wyobraźnię, wszelakie zmysły i są świetną zabawą. Kolejna, rewelacyjna propozycja od wydawnictwa :D.

  OdpowiedzUsuń
 13. Gra wydaje się świetna - zapisują jej tytuł, by w przyszłości kupić w formie pomocy terapeutycznej do mojego gabinetu psychologa w szkole :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl