Zbrodnie w Żyrardowie. Kanibal nie został zchwytany!

 Sobota. Tak jak podejrzewałam nie było dane mi jeszcze usiąść spokojnie z książką, ale jeszcze cały wieczór przede mną, więc może się uda. A Wam jak mija weekend?

Dzisiaj chciałabym przedstawić Wam książkę, która daleko wykracza poza zakres moich zainteresowań, ale postanowiłam wyjść ze strefy komfortu i dać jej szansę. Ciekawi moich wrażeń?


Katarzyna Bonda. Do cna.

Co jakiś czas staram się dać szansę jakiejś ksiażce, po którą normalnie bym nie sięgnęła. Tym razem wybrałam twórczość Katarzyny Bondy. Nie miałam żadnych oczekiwań co do tej książki. Chciałam po prostu dać jej szansę. Jak wypadło moje pierwsze spotkanie z tą autorką? No cóż, trochę jak spotkanie przy odgrzewanym kotlecie...

Do cna.

Zapowiadało się ciekawie. Małe miasteczko, makabryczne odkrycia i kanibal, który zaczyna być coraz bardziej bezczelny i bezwzględny w swoich poczynaniach. Brzmi ciekawie, prawda?

Jednak... choćby fabuła byłą wciągająca, ciekawa i nietuzinkowa to są jeszcze bohaterowie, który w tym wypadku po prostu mi przeszkadzali. Kręcili się w kółko, nie wykonując żadnych konkretnych akcji. Szczerze... Męczyłam się podczas lektury.

Być może inaczej odebrała bym tę książkę, gdybym poznała poprzednie części serii o Jakubie Sobieskim. Jednak oceniając tylko ten jeden, pojedynczy tom uważam, że historia jest po prostu słaba.

Było parę ciekawych momentów, np. pomysły na ludzinę, czy dramatyczny zwrot akcji na koniec, ale jak dla mnie to za mało żeby obronić tę książkę 

Zgarnąć z półki?


Jak już Wam wcześniej wspominałam to nie jest mój klimat. Dałam szansę tej książce i niestety  nie przekonała mnie ona do twórczości Katarzyny Hondy. Ale... Jeśli jesteście fanami gatunku to może Wam przypaść do gustu.

Tytuł:              Do cna

Seria:              Detektyw Jakub Sobieski

Autor:             Katarzyna Bonda

Wydawnictwo: Muza

Premiera:        11.01.2023Komentarze

 1. Trochę odbiłem się od twórczości Bondy Pochłaniaczem ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Na pewno znajdzie swoich odbiorców.

  OdpowiedzUsuń
 3. To była nietuzinkowa lektura.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie każdemu musi przypaść do gustu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem ciekawa jakie wywrze na mnie wrażenie.

  OdpowiedzUsuń
 6. To z pewnością niesztampowa propozycja wydania.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl