Ludzie dla ludzi, czyli do czego jesteśmy sobie potrzebni.

 Poniedziałek. To będzie ciężki tydzień, ale mam nadzieję, że jakoś uda mi się go przeżyć ;-). Niby w ferie nic szczególnego nie robiliśmy, ale nie było też tego pośpiechu. Ferie są potrzebne, ale dobrze, że się kończą ;-).

Dzisiaj chciałabym Wam przedstawić wyjątkową książkę, która mówi o tym, czego potrzebujemy. I nie, nie chodzi tu wcale o nowy tablet, czy zabawkę. Ta książka opowiada o tym, czego naprawdę potrzebujemy,Ludzie dla ludzi

Byłam bardzo ciekawa tej książki. Benjamin Zephaniah, który w 2008 roku znalazł się na liście Times jako jeden z najlepszych powojennych brytyjskich pisarz. Szczerze? Nie słyszałam wcześniej o nim, ale po lekturze Ludzie dla ludzi, postanowiłam trochę o nim poszukać. Niestety w Polsce jego twórczość jest mało znana, ale kto wie, może dzięki popularności książek dla dzieci, jakieś wydawnictwo skusi się na jego książki :-)?

No dobra, my tu gadu - gadu a na pewno chcecie wiedzieć o czym jest ta książka. O Ludziach oczywiście! A raczej o tym, że aby się dobrze czuć, rozwijać się, a nawet smucić, potrzebujemy towarzystwa - innych ludzi. Niby mówi się, że człowiek to samotna wyspa, ale jak się okazuje, nie jedyna.

Podoba mi się to, że autor w bardzo prosty sposób pokazuje, że ludzie są istotami społecznymi, które potrzebują uwagi innych. Owszem, wszystko możemy też robić w samotności, ale wtedy to już nie to samo, prawda :-)?Zgarnąć z półki?

Tak. Ludzie dla Ludzi Benjamina Zephaniaha to wyjątkowa książka, która umożliwia rozmowę z dziećmi na temat tego, co lubią robić wspólnie, a co zostawiają tylko dla siebie. Jest to jedna z tych książek, które pomagają zrozumieć otaczający nas świat. Dlatego bardzo polecam!

Tytuł:                Ludzie dla Ludzi

Autor                Benjamin Zephaniah

Ilustracje:         Nila Aye

Tłumaczenie:   Mateusz Rulski-Bożek

Wydawnictwo:  Świetlik

Premiera:         25.01.2023


A jeśli szukacie czegoś wyjątkowego to koniecznie zajrzyjcie do TaniaKsiazka.pl


Komentarze

 1. Super książka! Uważam, że może stanowić niesamowity pomysł na prezent. Moja córka ma za niedługo urodziny i chyba jej ją zamówię. Oprócz tego zamierzam zamieścić do podarunku piękną kartkę urodzinową ze zdjęciem, w której napiszę życzenia prosto od serca.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję za polecenie tego tytułu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Idealnie sprawdzi się w roli prezentu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Będę polecać ją dalej.

  OdpowiedzUsuń
 5. Na pewno jest się czym zainteresować.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zapowiada się bardzo ciekawie.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl