Proste historie na dobry początek. (Pierwsze bajeczki. AMD. Harperkids Polska)

 Dzisiaj będzie trochę narzekania. Przecież nie samą idyllą (i odyseją ;-)) człowiek żyje. Wspominałam Wam już parę razy, że sprzątanie z moimi dziećmi to nic przyjemnego. Ja ciągle staram się je nauczyć żeby odkładały zabawki na miejsce lub kiedy już wszystko zostało rozrzucone, żeby schowały zabawki do pudeł. One bardzo często znajdują sobie inne zajęcia, które totalnie nie pozwalają zająć się sprzątaniem i tak w kółko. Finalnie już u kresu sił i wytrzymałości WIECZOREM ogarniają te zabawki. A było tak fajnie jak byli mali. Nie dosięgali do większości półek i był względny porządek, ah... ;-)

Akademii Mądrego Dziecka już pisałam. Pisałam też, że ostatnio pojawiło się sporo fajnych nowości w tej serii i dzisiaj chciałabym Wam przedstawić (jak dla mnie) niezbędnik dla maluchów.


Pamiętam jak kiedyś rozmawiałam ze znajomym, który mówił mi o bajkach na dobranoc, które sam wymyśla dla swoich dzieci. Mówił, że to muszą być proste historie o kotkach, pieskach, myszkach, kurach, itd. Wtedy nie miałam jeszcze dzieci i nawet nie myślałam, że kiedyś będę je miała, ale ta rozmowa utkwiła mi w pamięci i przypomniała o sobie kiedy zobaczyłam Pierwsze bajeczki

Prosta fabuła, zwierzęta jako główni bohaterowie i ruchome elementy. To przepis na sukces. Myślę, że maluchy będą bardzo zainteresowane. Dlaczego tylko maluchy? Moje dzieciaki (lat 4 i 2) owszem przeczytały, przejrzały, poruszały, ale historie są dla nich zbyt proste. Bardzo żałuję, że ta seria nie pokazała się kiedy były młodsze, bo na pewno bardziej przypadłoby im do gustu.
Skąd wiem, że maluchom na pewno się spodoba? Bo to przetestowałam ;-). Na szczęście w mojej bliskiej okolicy są młodsze dzieci, więc wybrałam się do nich żeby sprawdzić, czy ta seria ma potencjał, czy tylko mi się tak wydaje. Okazało się, że jednak mam nosa. Dziewczynka (lat 1 i 3 miesiące) była bardzo zadowolona z przez dłuższy czas przeglądała obie książeczki i popiskiwała z zadowolenia. Uważam, że to najlepsza recenzja i nic więcej nie trzeba dodawać.


Tak jak widzicie tekstu jest mało. Każda strona to ruchomy element (oprócz ostatniej). W tej serii możemy jeszcze znaleźć bajeczkę o pingwinku i pandzie. Także każdy znajdzie cos dla siebie, nie musi być tak klasycznie jak u mnie ;-)

Tytuł:              Pierwsze bajeczki. Dzień dobry, szczeniaczku!/ Dzień dobry, kotku! 

Autor:             Nathalie Choux

Ilustracje:         Nathalie Choux

Tłumaczenie:    Katarzyna Grzyb

Wydawnictwo:  Harperkids Polska

Premiera:         27.01.2021


Za możliwość przekonania się, że książki dla maluszków są coraz lepsze, dziękuję Wydawnictwu Harperkids Polska.

Komentarze

 1. Są ślicznie wydane, bardzo podobają mi się. Myślę, że dzieci będą z nich zadowolone.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dla mojego czterolatka też byłyby zbyt proste. Muszę jednak przyznać, że książeczki prezentują się super.

  OdpowiedzUsuń
 3. Moja córka sięga już po trochę inne książeczki na co dzień, ale to takich bardzo lubi wracać i w naszym domu jest ich całkiem pokaźna kolekcja.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam o kotku i pingwinku, obie są naprawdę cudne. Pięknie wydane i przesuwane elementy - super.

  OdpowiedzUsuń
 5. Super są takie książeczki. Może kupię mojej chrzesnicy na urodziny

  OdpowiedzUsuń
 6. Książeczki z ładnymi, estetycznymi ilustracjami Ruchome elementy to dodatkowa atrakcja dla smyka. A jeśli chodzi o sprzątanie to u mnie jest to samo. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Te książeczki są na prawdę fajne, ruchome elementy zostały wymyślone fantastycznie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Kiedy moje dzieci były młodsze, to często kupowałam im takie książeczki. teraz one czytają je... swoim zabawkom podczas zabawy!

  OdpowiedzUsuń
 9. Takie książeczki są najlepsze, tym bardziej że jest tyle ilustracji a dzieciaki to najbardziej lubią!

  OdpowiedzUsuń
 10. Moje dzieciaki szaleją za serią Akademii Mądrego Dziecka, szczególnie przypadł im do gustu tytuł Dobranoc, mała pando.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl