Smerfy i świat emocji. Smerf, który miał dość pożyczania swoich rzeczy.

 Dzień dobry we wtorek! Pogoda za oknem jakaś taka nie letnia, nadchodząca pełnia spać nie daje i tak zaczynamy sierpień ;-). Jakie plany na drugi miesiąc wakacji? Bo ja planuję urlop i parę ciekawych wyjazdów. Na pewno jeszcze o nich opowiem ;-)..

Tymczasem chciałabym przedstawić Wam najnowszy tom z serii Smerfy i świat emocji, w którym poznamy historię pewnego smerfa, który nie już pożyczać swoich rzeczy. Dlaczego? Zaraz się przekonacie.


Smerfy i świat emocji. Smerf, który miał dość pożyczania swoich rzeczy.

Na początek warto przypomnieć, że jest to seria, która przybliża nam (czytelnikom) różne emocje. Wyjaśnia powody ich powstania i pomaga znaleźć sposoby żeby sobie z nimi radzić. Czyli... idealna seria dla dzieci, które dopiero odkrywają skomplikowany świat emocji ;-).

Tym razem głównym bohaterem jest smerf Pracuś, który pewnego dnia oznajmia innym mieszkańcom wioski, że nie będzie już nikomu pożyczał swoich narzędzi. Smerfy są obudzone. Przez brak narzędzi nie mogą dokonywać drobnych prac naprawczych a także staje budowa mostu. Nikt nie może zrozumieć dlaczego Pracuś podjął taką decyzję. Czy jego zachowanie jest niewłaściwe? A może coś sprawiło, że przestał pożyczać swoje narzędzia? Możecie się o tym przekonać sięgając po 12 tom serii Smerfy i świat emocji.


Powiem Wam szczerze, że sama nie lubię pożyczać swoich rzeczy. Robię to rzadko i niechętnie albo wcale ;-). Dlatego doskonale rozumiem Pracusia. Ale... tu nie chodzi o mnie, ale o zapoznanie dzieci z emocjami towarzyszącymi temu bohaterowi. Z pomocą przychodzą rozdziały wyjaśniające na końcu tomu. Mamy przedstawione różne aspekty uczuć związanych z pożyczaniem. Dzieciaki mogą dowiedzieć się m.in. że towarzyszący temu niepokój i strach są normalne. Jest to dobry wstęp do rozmowy na temat tego, czy w ogóle warto pożyczać swoje rzeczy. Przynajmniej w naszym wypadku dyskusja była płomienna ;-).

Zgarnąć z półki?

Jak dla mnie ta seria zawsze (i od początku) jest warta uwagi. Także jak najbardziej polecam!

Komentarze

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl