Jak zdobyć nagrodę Nobla, czyli opowieści dla młodych geniuszy.

 Dzień dobry w piątek! Kolejny tydzień za nami. Powoli, gdzieś na horyzoncie pojawia się już koniec wakacji. Czujecie ;-)?

Dzisiaj chciałabym przedstawić Wam wyjątkową książkę o niezwykłych ludziach i ich odkryciach. Odkryciach, które zmieniły ludzkość...


Jak zdobyć nagrodę Nobla, czyli opowieści dla młodych geniuszy.

Uwielbiam takie książki! Dlatego jak zobaczyłam ją w propozycjach od Wydawnictwa Świetlik, wiedziałam, że to będzie ciekawa propozycja czytelnicza. I oczywiście wcale się w tej kwestii nie pomyliłam ;-). Oczekiwałam co prawda trochę innej koncepcji tej książki, bardziej inspirującej niż informującej, ale śledząc historie ludzi, którzy dokonali wielkich odkryć, czułam się wystarczająco zainspirowana ;-).








Jak sami widzicie autorzy pokusili się o bardzo różnych laureatów tej prestiżowej nagrody, wśród których można znaleźć również Polaków. Zgadniecie których?

Tekstu jest sporo, dlatego raczej nie polecam tej książki jako lekturę dla najmłodszych, ale sprawdziłam i mogę Wam powiedzieć, że 5latek daje radę wysłuchać tych historii.

Zgarnąć z półki?

Dzieci mają to do siebie, że uwielbiają odkrywać świat. Jak zdobyć nagrodę Nobla, czyli opowieści dla młodych geniuszy to książka, która dodatkowo rozbudza ciekawość otaczającym światem i wyraźnie daje do zrozumienia, że jest jeszcze wiele do odkrycia. Dlatego jak najbardziej polecam po nią sięgnąć.



A jeśli szukacie ciekawych książek do poczytania to koniecznie zajrzyjcie do nowości TaniaKsiazka.pl

Komentarze

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl