Klasyczne fantasy w najlepszej formie - recenzja Zewu Wilka Anthonego Ryana.

 Dzieeeń dobry w poniedziałek. A raczej już dobry wieczór, bo jak zwykle zasiadam do komputera dopiero ciemną nocą ;-). Jak Wam minął poniedziałek ? Bo mi intensywnie, czasami zastanawiam się, czy naprawdę nie da się choć trochę rozciągnąć doby żeby ze wszystkim nadążyć.

Dzisiaj postanowiłam przedstawić Wam historię, której bardzo żałuję. Dlaczego żałuję? Ponieważ dopiero teraz odkryłam twórczość Anthonego Ryana i uważam, że to zdecydowanie za późno!


Zew Wilka. Anthony Ryan.

Vaelin Al Sorna. Co by o nim nie mówić to i tak będzie za mało. Legenda, bohater, doskonały dowódca, nieustraszony wojownik. O jego życiu można by napisać niejedną książkę, a nie... zaraz... ;-)
Kiedy Vaelin dowiaduje się, że jego dawna ukochana trafia w ręce Zelaznej Hordy, bez zastanowienia rusza jej na ratunek. Czy uda mu się ją uratować? A może Vaelin trafi na przeciwnika, który boleśnie uświadomi go, czym jest porażka? Oto przed Wami klasyczne fantasy w najlepszej formie. Tu nie ma miejsca na nudę!

Droga, miłość, bitwy i czary.

Czytając tyle fantasy, nie powiem, że zaskoczyła mnie klasyczna fabuła Zewu Wilka. Mamy motyw drogi, miłości, patosu bohatera itd. Jednak nie mogę powiedzieć też, że jest to coś, co mi się nudzi ;-). Dlatego z przyjemnością zasiadłam do lektury i już po paru stronach wiedziałam, że nie będzie to stracony czas.

Podoba mi się kreacja bohaterów oraz nieoczywistość ich wyborów. Do końca myślałam, że wszystko potoczy się w trochę innym kierunku, ale chyba właśnie to podobało mi się najbardziej - że autor zupełnie nie spełnił moich oczekiwań, co do tej historii, tylko poszedł własną drogą.

Zgarnąć z półki?

Jak już Wam wspominałam, jestem zaskoczona, że umknęła mi twórczość tego autora i poznałam ją dopiero teraz. W najbliższym czasie (jeśli pozwolą na to moje pozostałe obowiązki) mam zamiar bliżej zapoznać się z resztą książek Ryana. Co moim zdaniem jest wystarczającą rekomendacją aby sięgnąć po Zew Wilka ;-).

Tytuł:               Zew Wilka  

Autor:               Anthony Ryan

Wydawnictwo:   Mag

Premiera:          10.06.2022

A jeśli szukacie już lektur na nadchodzącą jesień, koniecznie zajrzyjcie do nowości Taniej Książki.Komentarze

 1. Ja z kolei nie znam, więc mam co nadrabiać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Chętnie nadrobię zaległości i poznam twórczość tego autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję za polecenie tego tytułu. Widzę, że mam co nadrabiać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Z olbrzymim zainteresowaniem sięgam po takie książki.

  OdpowiedzUsuń
 5. Niewątpliwie jest się czym zainteresować w wolnym czasie.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl