Emma i Wioletta. Marzenia - recenzja komiksu.

 Niedziela minęła mi całkiem przyjemnie, chociaż pospałabym trochę dłużej, ale pewien mały ktoś postanowił wstawać o 6 rano, niezależnie od dnia tygodnia. Dzisiaj wyciągnęłam dzieci na dłuuuugi spacer, a jak wróciliśmy do domu... poszłam spać! Sama się zmęczyłam tym spacerem ;-). A Wam jak minęła niedziela?

Dzisiaj chciałabym przedstawić Wam niezwykły komiks o marzeniach i o tym, jak się w nich niezatracić. Zapraszam na recenzję komiksu Emma i Wioletta. Marzenia.Emma i Wioletta. Marzenia-recenzja.

Emma i Wioletta to siostry, które postanowiły swoje życie podporządkować baletowi. Codzienne treningi, wybór odpowiedniej szkoły i wielkie ambicje sprawiają, że dziewczyny jak na swój wiek są bardzo dojrzałe. Jednak kiedy okazuje się, że jedna z nich nie dostaje się do wymarzonej szkoły, ich życie ulega totalnej zmianie.


Nie za wszelką cenę.

Przyznam szczerze, że nie miałam wielkich oczekiwań, co do tego komiksu. Ot, kolejna historia o tym, jak trudne jest spełnianie marzeń i ile trzeba poświęcić aby się ziściły. Tymczasem dostałam historię o tym jak nie zatracić się w marzeniach i w pewnym momencie powiedzieć stop. To już nie jest to o czym marzę.

Podobało mi się to, w jaki sposób Emma doszła do tej decyzji i jak zareagowało na to jej najbliższe otoczenie. Zakończenie pewnego etapu w życiu nigdy nie jest prostą decyzją, zwłaszcza w tak młodym wieku. Dlatego bardzo pozytywnie zaskoczył mnie ten komiks i czekam na dalsze losy obu dziewczyn.

Zgarnąć z półki?

Tak. Zdecydowanie. Tak jak już Wam wspominałam, miło zaskoczyłam się podczas lektury Emmy i Wioletty. To nie tylko historia o tym jak spełniać marzenia, ale i dojrzewaniu do trudnych decyzji. Także jak najbardziej polecam zapoznać się z tym komiksem.

Tytuł:               Marzenia

Seria:               Emma i Wioletta

Scenarzysta:    Jerome Haman

Ilustracje:         Lena Sayaphoum

Tłumaczenie:    Maria Mosiewicz

Wydawnictwo:  Egmont

Premiera:          23.02.2022
Komentarze

 1. Przesłanie tego komiksu jest naprawdę świetne i bardzo przypadło mi do gustu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Paulina Kwiatkowska13 marca 2022 14:10

  To pięknie wydany i wartościowy pod względem poruszanej treści komiks z którym warto się zapoznać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo podoba mi się przesłanie tego komiksu, chętnie po niego sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo trafne przesłanie: marzenia można spełniać, ale nie za wszelką cenę i nie kosztem np. swojego zdrowia. Myślę, że warto uświadamiać to zwłaszcza nastolatkom.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo jestem ciekawa tego komiksu. Jego temat - spełniania marzeń - bez wątpienia jest ważny :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Warto uwzględnić go w czytelniczym planie dnia gdyż jest tego warty.

  OdpowiedzUsuń
 7. Takie lektury pokazują że każdy z nas ma własne marzenia i nie musimy spełniać cudzych.

  OdpowiedzUsuń
 8. Recenzje Kiti14 marca 2022 23:45

  Bardzo miło można spędzić czas z taką publikacją i tak też zrobiłam.

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo ciekawa pozycja. Choć nie jestem fanką komiksów, to mnie zainteresowałaś. Może się skuszę:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Lubię, kiedy ktoś mi przypomina, jak ważnym aspektem życia jest spełnianie marzeń, że prowadzą ku niezwykłej satysfakcji. :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Przepiękny komiks i to tak wspaniale wydany, który pokazuje jak ważne powinno być dla nas spełnianie marzeń. Egmont ma wspaniałe komiksy, ale ten zrobił na mnie szczególne wrażenie.

  OdpowiedzUsuń
 12. Tresc i przesłanie jak najbardziej jestem za, ale jednak grafika typowo komputerowa mnie nie przekonuje :)

  OdpowiedzUsuń
 13. To jeden z lepszych komiksóww dla młodzieży, jaki czytałam. Ma w sobie ogromny przekaz oraz fajnie i lekko się go czyta.

  OdpowiedzUsuń
 14. Nie sięgam po komiksy, ale ten ma tak ładne ilustracje, że mam ochotę zmienić swoje nawyki. Treść również wydaje się ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 15. Lektura jeszcze przede mną, ale to zdecydowanie komiks dla mnie. Mam nadzieję, że spodoba się również mojej młodszej córce :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Nie jestem jakąś mega fanką komiksów, jednak może kiedyś skuszę się na ten tytuł. Wydaję się być interesujący.

  OdpowiedzUsuń
 17. Muszę w końcu namowić mojego syna na czytanie komiksów, bo na razie nie jest zbyt chętny.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl