szyte na miarę. (Moja torebka. Sowa. Multigra)

Okazuje się, że te wakacje są dla mnie czasem bardzo wymagającym. Kiedy już, już myślę, że wygrzebałam się z wszystkich zadań, okazuje się, że komputer odmawia współpracy, a dzieci bardzo mocno i dokładnie w tej chwili muszą  pokazać jak pięknie wycinają. Finalnie poświęcam czas na milion różnych rzeczy, nie robiąc nic, co zaplanowałam. Cóż, przynajmniej książki czytam po kolei ;-).

Dzisiaj mam dla Was coś wyjątkowego. Zabawę dla dzieci, która nie tylko pozwala rozwinąć kreatywne myślenie, ale także umiejętność szycia bardzo fajnych rzeczy.


 Torebka z filcu

Ten materiał to hit ostatnich lat. Miękki, łatwy w przyszywaniu, obróbce i sklejaniu, efektowny. Przy odrobinie kreatywności możemy uszyć naprawdę fajne rzeczy. Przykładem może być właśnie torebka sowa

Szycie dla dzieci

Nie umiem szyć. Nigdy nie potrafiłam i tak naprawdę nie chcę się nauczyć. Co innego moje dzieci. Klara bardzo lubi prace plastyczne i gdyby tylko mogła tworzyłaby całymi dniami. Dlatego jak zobaczyła torebkę sowę to aż skakała z radości. Co prawda jest to zabawa skierowana do dzieci 5+, ale uważam, że dzieci powyżej 4 roku życia również dadzą sobie radę. 


 Ostrzeżenie

Co prawda na opakowaniu widnieją odpowiednie uwagi, ale warto przypomnieć. Używanie jakichkolwiek ostrych przedmiotów (w tym przypadku plastikowej igły) powinno być zawsze nadzorowane przed osoby dorosłe. Ja wiem, że to tylko plastikowa igła, ale... używając wyobraźni (którą dzieci mają przecież nieograniczoną) trzeba mieć na uwadze to, że każdy przedmiot może służyć na różne sposoby, nie zawsze zgodnie ze swoim przeznaczeniem.


Zgarnąć z półki?

Jak najbardziej. Moja torebka. Sowa to bardzo fajny pomysł na spędzenie czasu z dzieckiem. Jest to zabawa skierowana raczej dla dziewczynek, ale myślę że znalazłoby się sporo podobnych zestawów dla chłopców, jakieś traktory, czy inne maszyny. 

Moja torebka. Sowa to coś, czego bardzo nam w tych czasach brakuje. To zabawa, która wymaga czasu i cierpliwości. I właśnie dlatego jest taka ciekawa.


Za możliwość przekonania się, że nie takie szycie straszne i trudne (nawet dziecko może się nauczyć ;-), dziękuję Multigrze.

Komentarze

 1. Zapowiada się interesująco, więc będę miała ją na uwadze. Rzeczy z filcu są modne.

  OdpowiedzUsuń
 2. Paulina Kwiatkowska29 lipca 2021 13:49

  Nie każdy umie obsłużyć igłę, więc to na pewno super pomysł na prezent.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kurcze jakie to fajne. Nie miałam pojęcia, że takie ciekawe rzeczy są na rynku

  OdpowiedzUsuń
 4. Jaka cudowna zabawa dla dzieci i pewnie doroslych. Manualne zdolności na pewno się dzięki niej rozwiną.

  OdpowiedzUsuń
 5. Przyjemnie będzie zagłębić się w taką ręczną pracę, dziękuję za polecenie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jaka piękna torebusia. Bardzo fajnie, że teraz można kupić gotowe elementy i tylko zszywać. Taka wprawka, a potem można już samemu coś wymyślać.

  OdpowiedzUsuń
 7. Moje dziewczynki uwielbiają takie robótki. Mamy już misia, poduszeczkę, chyba jakiś portfelik. Torebkę pewnie też z chęcią by sobie uszyły.

  OdpowiedzUsuń
 8. Teraz niektórzy nawet nie umieją posługiwać się igłą, więc tego typu prezenty na pewno się przydadzą dla dzieci w różnym wieku.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ale to jest fajny pomysł. Kiedyś sama szykowałam takie szablony, ale dobrze, że można skorzystać z gotowców, bo to znacznie ułatwia sprawę

  OdpowiedzUsuń
 10. Ciekawa torebka, którą mogą własnoręcznie przygotować najmłodsi i nie tylko. Ten post przypomniał mi też o świetnej opcji jaką jest możliwość samodzielnego zaprojektowania torby z logo naszej marki. Jest to pomocne rozwiązanie, które na pewno docenią przedsiębiorcy.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl