Jak powstaje dziecko? Edukacja seksualna w domu

 Dzień dobry w piątek. Jak miną Wam tydzień, bo i jakoś tak szybko i męcząca. Ale to chyba ta jesienna aura sprawia, że ciągle czuję się zmęczona.

Dzisiaj chciałabym Wam zaprezentować bardzo ważny tytuł, który powinien znaleźć się w każdej dziecięcej biblioteczce. Dlaczego? Bo opowiada o bardzo ważnych aspektach naszego życia - poczęciu i narodzinach.


Jak powstaje dziecko?

Kiedy widzę i słyszę to, o czym chcą uczyć nasze dzieci na edukacji seksualnej, włosy stają mi dęba ostatnio czytałam bardzo mądry tekst na ten temat, w którym autorka udowadnia, że osoby które najgłośniej krzyczą, że edukacja seksualna jest nauka uprawiania stosunków płciowych są najlepszym przykładem na to, że taka edukacja jest potrzebna. Nie możemy bać się tych tematów, bo potem okazuje się, że dziwnym trafem wzrasta odsetek nastoletnich rodziców. Jedno ciągnie za sobą drugie, a edukować dzieci i tak musimy sami... Ale jak tu rozmawiać z latoroślami na tak zawiłe tematy? Na pewno przydadzą się odpowiednie pomoce naukowe.

Jak powstaje dziecko to świetlna lektura aby zaznajomić się z tym tematem. Co ciekawe sam temat rodzicielstwa został tu rozbudowany i możemy zobaczyć jak wyglądają różne modele rodziny. Nie tylko te... Oczywiste.

Jest też oczywiście opisany sam proces tworzenia, że tak powiem i tu warto zwrócić uwagę, że dla dzieci aspekt nagości, czy narządów płciowych NIE MA związku z seksualnością, dla nich jest to po prostu część działa. Dlatego nie powinno się omijać tego tematu, uwazając go za wstydliwy, czy niedpowiedni.Zgarnąć z półki?

Tak jak wspominałam Wam już wcześniej, uważam to za pozycję obowiązkowa i potrzebna. Dlatego szczerze polecam!

Komentarze

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl