Silna jak rzeka. Historia o rodzicielskiej miłości.

 Dzień dobry w poniedziałek. Jak Wam minął weekend, mi bo mi bardzo intensywnie. Warunki atmosferyczne pozwoliły spędzić sporo czasu na świeżym powietrzu, więc nie ma na co narzekać. A Wam, jak upłynęły pierwsze ciepłe dni? Gotowi na nadchodzącą wiosnę :-)?

Dzisiaj chciałabym Wam zaprezentować cudowną książkę od Wydawnictwa Świetlik, która opowiada o rodzicielskiej miłości. I choć może się wydawać, że wszystko już na ten temat napisano i powiedziało to powiem Wam od razu, że od Silnej jak rzeka nie można się oderwać!Silna jak rzeka.

Bardzo uważnie śledziłam tę premierę od Wydawnictwa Świetlik. Zakochałam się już oczywiście w samej okładce, ale powiem Wam, że na żywo jest jeszcze piękniejsza. Silna jak rzeka to historia dorastającego niedźwiadka i jego mamy, którzy wspólnie przemierzają las i okolice, w których żyją. Maluch czuje się już dorosły i silniejszy od wszystkich. Jednak mama uczy go nie tylko pokory, ale i cierpliwości pokazując, że zawsze znajdzie się ktoś silniejszy. Jest to piękna historia o tym, jak dzieci postrzegają świat oraz jak dorośli mogą tę perspektywę trochę korygować.


Przepięknie zilustrowana, z małą ilością tekstu, zachwyca za każdym razem kiedy sięga się po nią. Wymowna, ale i zostawiająca dużo miejsca na rozmowę z dziećmi. Moje dzieciaki bardzo zagłębiły się w temat "być dorosłym i silnym" i powiem Wam, ze doszły do naprawdę ciekawych wniosków.

Zgarnąć z półki?

Jest to jedna z tych książek, które zostają na długo w pamięci. Jest to również jedna z tych książek, która pozwala na dziecięce i dorosłe refleksje pozwalając lepiej zrozumieć świat. jest to jednak z tych książek, obok których nie można przejść obojętnie. POLECAM!

A jeśli szukacie innych, cudownych książek dla dzieci, polecam zajrzeć do TaniaKsiążka.pl.
Komentarze

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl